qualcomm

Čína posilňuje trh, viacero domácich výrobcov má pracovať na vlastných 5G čipoch

Nové kúsky zrejme prídu ešte tento rok.

Najzvučnejšími menami v oblasti procesorov, minimálne čo sa týka smartfónov, sú Qualcomm a MediaTek. Čipy týchto dvoch spoločností možno nájsť v interiéroch extrémne širokej škály smartfónov zo všetkých cenových kategórií. Podľa najnovších správ z Číny to však vyzerá, že už čoskoro môže ich vplyv v tomto odvetví poľaviť.

Podľa správy od DigiTimes, na ktorú upozornil server Gizmochina, má viacero čínskych výrobcov pracovať na vlastných procesoroch pre smartfóny, ktoré okrem iného ponúknu aj podporu pre 5G konektivitu. Medzi tieto spoločnosti sa zaraďuje napríklad Oppo alebo Xiaomi.

Qualcomm Snapdragon

Xiaomi a Oppo možno ešte tento rok predstavia vlastné 5G čipy

Obidve spoločnosti majú niekedy medzi neskoršími fázami tohto roku a začiatkom toho budúceho predstaviť vlastné sub-6GHz 5G procesory. Zrejme však svoje čipy len navrhnú, o výrobu sa postarajú iné firmy. Ďalšou spoločnosťou, ktorá má pracovať na vlastnom čipe, je Unisoc.

TIP REDAKCIE
Ruský súd zastavil predaj smartfónov Samsung, týka sa to 61 modelov

Táto novinka prichádza v skutočne pozoruhodnom čase. Svet totiž aktuálne netrápi len kríza spojená s COVID-19, ale aj kríza spojená s nedostatkom čipov, ktorá škodí výrobcom naprieč rôznymi odvetviami. No na druhú stranu, nie je to prvýkrát, čo počujeme o Číne a jej snahe posilniť svoj trh s procesormi.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať