Rusi chcú vlastné PC komponenty: Navrhli základnú dosku, ktorú okopírovali od ASRock

Rusi sa chcú osamostatniť. Je to však ťažké, tak si pomáhajú ako vedia.

Nezávislosť štátov od veľkých spoločností sa stáva vážnou témou, ktorú odštartovalo zaradenie Huawei na čiernu listinu. Čína preto urýchľuje výskum a vývoj všetkých dôležitých komponentov, medzi ktoré patria nielen procesory, ale aj základné dosky a ďalšie. Na rovnakú vlnu sa chce naladiť aj Rusko, píše Živě.

Ruské firmy GS Group a Philax totiž ukázali základnú dosku, ktorú práve finalizujú a už čoskoro by ju mali zaslať do výroby. Celkom by si mali nechať vyrobiť až 40 tisíc základných dosiek a 50 tisíc monitorov.

Rusi okopírovali dizajn aj vlastnosti.
Ruská základná doska sa podobá na model od ASRock (na obrázku).

Rusi sa “inšpirovali”

Ako server Živě.cz podotýka, dizajn základnej dosky je vyrobený na čipsete AMD B540, čomu odpovedajú aj vlastnosti produktu. Zvláštne však je, že sa doska nielen dizajnovo, ale aj funkčne nápadne podobá na veľmi podobný produkt z dielne ASRock. Konkrétne sa spomína model ASRock B450M Pro4.

TIP REDAKCIE
Windows 11 podporuje procesor Intel Pentium 4, vznikol pred 15 rokmi

Základné dosky aj monitory majú byť určené pre ruskú vládu a podniky. Podporujú procesory radu Ryzen 2000, 3000 aj 5000, takže o výkon majú postarané. Zaujímavosťou je aj to, že doska podporuje 128 GB ECC aj non-ECC pamäte RAM. Vhodná je teda pre bežných ľudí, aj pre citlivejšie systémy.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať