lg g7

V OS Android 12 sa objavuje funkcia Extra Dim, poteší citlivé oči

Poriadne stmavenie obrazovky.

V tretej vývojárskej verzii operačného systému Android 12 našli softvéroví dobrodruhovia z Droid Life ďalšiu praktickú funkciu, ktorá sa, dúfajme, dostane aj do finálnej zostavy mobilného operačného systému od Google.

Funkcia sa nazýva Extra Dim a ako už jej názov napovedá, dokáže znížiť jas obrazovky nad rámec bežného, respektíve predvoleného rozsahu svietivosti. Táto funkcia môže byť nápomocná vtedy, keď je najnižšia predvolená hodnota svietivosti obrazovky pre oči používateľa stále príliš jasná.

Kto smartfón používa často v noci, poprípade si rád v posteli pred spánkom na smartfóne niečo číta, extra stmavenie obrazovky určite privíta. Aj keď dnes vedia smartfóny ponúknuť skutočne nízku hodnotu svietivosti, nie je to pravidlom.

Google s týmto nastavením experimentuje dlhšie. Skôr bolo identifikované pod označením Reduce Bright Colors alebo Reduce Brightness. Pomenovanie Extra Dim pôsobí výstižnejšie.

TIP REDAKCIE
Xiaomi predstavilo 4 nové robotické vysávače série Vacuum Mop 2
android 12
Foto: Droid Life

Intenzitu stmavenia obrazovky v rámci funkcie Extra Dim je možné nastaviť podobne ako pri štandardnom posúvači hodnoty jasu. Kto teda bude chcieť obsah sledovať na skutočne tmavej obrazovke, bude mať možnosť.

Funkcia sa dá okamžite aktivovať z ponuky rýchlych nastavení. Ak na ikone skratky podržíte prst, dostanete sa do jej nastavenia. Tam si okrem spomínanej intenzity môžete zapnúť aj to, aby zostal extra nízky jas aktívny aj po reštartovaní smartfónu.

Zatiaľ sa nemôžeme úplne spoliehať na to, že funkciu Extra Dim nájdeme v konečnej verzii OS Android 12. Rozhodne by sme ju ale radi privítali. Ak by aj nie, dá sa nahradiť. V obchode Play je už teraz k dispozícii niekoľko aplikácií, ktoré vedia jas obrazovky znížiť pod predvolenú hranicu (Night Owl, Darker, Dimmer).

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať