garmin venu 2

Garmin Venu 2 prichádzajú v 2 veľkostiach a s lepšou výdržou batérie

Spoľahlivý športový asistent.

Garmin Venu boli vôbec prvými inteligentnými hodinkami výrobcu, ktoré dostali do výbavy AMOLED displej. Na trh sa dostali ešte v roku 2019. Teraz Garmin prichádza s novým modelom Venu 2, ktorý je, prirodzene, lepší.

V prvom rade, hodinky Garmin Venu 2 pohodlne sadnú na viacero zápästí. Výrobca totižto predstavil dve verzie hodiniek – Venu 2 a Venu 2S. Prvý menovaný typ má 1,3” OLED displej s rozlíšením 416 x 416 pixelov (priemer 45 mm), menší súrodenec vhodnejší pre útlejšie zápästia dostal do výbavy 1,1″ OLED obrazovku s rozlíšením 360 x 360 pixelov (priemer 40 mm).

Displeje s Always On funkciou chráni sklo Gorilla Glass 3 a lem z nehrdzavejúcej ocele, ktorý je súčasťou odolného tela vyhotoveného z polyméru. Tak ako pri prvej generácii, aj puzdro hodiniek Venu 2 je utesnené voči vode (5 ATM).

venu 2
Foto: Garmin

Zásadné zlepšenie predstavuje výdrž na jedno nabitie. Teoreticky hodinky vydržia dvojnásobok toho, čo prvá generácia. Väčší model ponúkne výdrž na úrovni 11 dní, ten menší by sa mal dostať k 10 dňom výdrže.

Ak dáte hodinkám zabrať niekde v teréne, fyzickú aktivitu s nepretržitým sledovaním cez GPS zvládnu hodinky monitorovať 7-8 hodín (aj s prehrávaním hudby). Nabíjanie je pomerne rýchle. 10 minút na nabíjačke sa premení na celodennú výdrž (smart režim) alebo na 1 hodinu výdrže v GPS režime.

Okrem GPS hodinky podporujú aj systémy Glonass a Galileo. Samozrejmosťou je kompas, barometer a výškomer. Rad dostupných športových režimov sa rozrástol o intenzívny intervalový tréning, turistiku a horolezecké cvičenie.

TIP REDAKCIE
Od žartu až po skutočný produkt: Xbox začína s predajom svojej mini chladničky, príde aj na Slovensko!
garmin venu 2
Foto: Garmin

Lepšiu presnosť a spoľahlivosť údajov by mal zabezpečiť nový optický snímač srdcového tepu Elevate V4. Hodinky dokážu tep a dych monitorovať nepretržite 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Nechýba sledovanie hydratácie, stresu alebo saturácie krvi kyslíkom.

Hodnotenie kvality spánku hodinky vypočítajú na základe srdcového rytmu, dýchania, kyslíka v krvi a stresu. Okrem toho zobrazia, v akých fázach ste sa počas spánku nachádzali.

Garmin Venu 2 vyčleňujú pre používateľa 7 GB z úložného priestoru, vďaka čomu si môže do hodiniek stiahnuť ešte viac skladieb zo služieb Spotify, Amazon Music alebo Deezer.

garmin venu 2
Foto: Garmin

Hodinky ďalej zobrazia textové správy zo smartfónu, informácie o počasí, pripomienky z kalendára a ďalšie typy upozornení. Na správy sa dá z hodiniek aj odpovedať. Podmienkou je spojenie so smartfónom s operačným systémom Android.

Ciferníky, widgety a aplikácie sú dostupné v obchode Connect IQ, jednoduché platenie v obchodoch zabezpečí služba Garmin Pay.

Cena? 399,90 eur. A to bez ohľadu na to, či si chcete kúpiť menší alebo väčší model hodiniek. Nákup môžu predražiť vymeniteľné remienky (22 a 18 mm šírka), pokiaľ sa vám nepáči ten, ktorý je k hodinkám pribalený.

Remienok z kože stojí necelých 60 eur, remienok zo silikónu v rôznych farbách približne 30 eur. Ďalšie podrobnosti o hodinkách nájdete TU.

Takto vyzerajú aktuálne ceny modelu Garmin Venu z roku 2019

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať