android 12

Z webu do aplikácie bez zdržania. Android 12 zlepší otváranie odkazov

Automatické presmerovanie.

Nová verzia operačného systému Android 12 je dostupná už v tretej vývojárskej verzii, ktorá opäť naznačila, aké zmeny môžeme očakávať. Jedna zo zmien nejak zásadne nepôsobí, no v praxi môže výrazne spríjemniť používanie smartfónov. Všimol si ju server AndroidPolice.

Široké možnosti prispôsobenia operačného systému umožňujú zvoliť si, ktorá aplikácia má predvolene otvárať internetové odkazy. Po ťuknutí na odkaz s mapou alebo súradnicami sa môžu automaticky otvoriť Mapy Google, po ťuknutí na e-mailovú adresu zase aplikácia Gmail a tak podobne.

Android 12 v poslednej dostupnej verzii upravuje spôsob, akým prepája internetové odkazy s aplikáciami. Po novom by sa nám po ťuknutí na internetový odkaz už nemalo zobrazovať dialógové okno, ktoré nám dáva na výber z viacerých kompatibilných aplikácií, v ktorých môže byť daný odkaz otvorený.

Android 12 po novom automaticky rozpozná, ktorá aplikácia koreluje s vybranou URL adresou a otvorí ju priamo bez toho, aby vás zdržovalo dialógové okno s manuálnym výberom. V praxi tak ťuknete na webový odkaz a systém ihneď otvorí najvhodnejšiu aplikáciu bez zbytočného zdržovania.

TIP REDAKCIE
(Aktualizované) Realme Pad nedostane Android 12, predstavený bol pritom iba nedávno
android 12
Foto: AndroidPolice

Pre väčšinu používateľov by malo ísť o príjemné zlepšenie. Je však jasné, že nemusí vyhovovať každému. Automatické presmerovanie na aplikácie bude možné vypnúť alebo upraviť v nastaveniach smartfónu (snímka vyššie).

Beta verzia systému Android 12 bude dostupná o pár týždňov, premiéru si odbije na konferencii Google I/O 2021. Sfinalizovanú stabilnú verziu Google sprístupní na jeseň.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať