android 11

Android 11 s One UI 3.1 dostávajú ďalšie Samsung zariadenia

Veľká aktualizácia neminie ani lacnejšie zariadenia.

Juhokórejský Samsung nepoľavuje v aktualizačnom tempe. Zatiaľ najnovšiu dostupnú zostavu operačného systému Android 11 posúva do ďalších zariadení – jedného tabletu a dvoch smartfónov, informuje Sammobile.

Aktualizácie na Android 11 sa šíria postupne v jednotlivých regiónoch sveta. Istý čas potrvá, kým sa objavia aj v našich končinách. Spotrebitelia sa ich ale skôr či neskôr určite dočkajú.

Samsung sa v rámci softvérových inovácií zameral aj na cenovo dostupnú triedu smartfónov Galaxy M. Najnovšie získava aktualizáciu model Galaxy M01. Spolu s OS Android 11 dostáva novú verziu používateľského prostredia One UI Core 3.1 a aprílovú bezpečnostnú záplatu.

android 11
Samsung Galaxy M01

One UI Core 3.1 je odľahčenou verziou štandardného systémového rozhrania, ktorá je ušitá na mieru menej výkonným smartfónom zo základnej triedy. Aktualizácia okrem iného zlepšuje výkon zariadenia (dynamické prideľovanie pamäte), vďaka čomu sa budú aplikácie otvárať rýchlejšie.

TIP REDAKCIE
Pomáhať a chrániť? Dvaja policajti namiesto lupičov chytali Pokémonov

V smartfóne po aktualizácii pribudnú nové možnosti prispôsobenia pre domovskú a uzamykaciu obrazovku a ďalšie súčasti systému.

Android 11 aj pre Galaxy A41

Druhým v rade je smartfón Galaxy A41. Android 11 je v tomto prípade spojený so štandardnou verziou rozhrania One UI 3.1. Prítomná je aj aprílová bezpečnostná záplata. Aktualizácia pre toto zariadenie sa momentálne šíri v Rusku. Nemalo by trvať dlho, kým sa objaví aj u nás.

android 11
Samsung Galaxy A41

Do tretice tu máme tablet Galaxy Tab A7, ktorý bol predstavený pred koncom roka 2020. Android 11 s One UI 3.1 a marcovou bezpečnostnou záplatou sa šíri v Spojenom kráľovstve a v niekoľkých ďalších európskych krajinách.

Android 11
Samsung Galaxy Tab A7

Dostupnosť aktualizácie si môžete skontrolovať aj manuálne. Stačí prejsť do nastavení a vyhľadať v nich položku Aktualizácia softvéru, resp. Systém a aktualizácie.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať