chrome

Vadí vám zoskupovanie kariet v Chrome pre Android? Takto to vypnete

Je to pomerne jednoduché.

Internetový prehliadač Chrome pre Android dostal začiatkom februára aktualizáciu, ktorá zmenila spôsob, akým zobrazuje otvorené karty s internetovými stránkami.

Chrome pre Android karty zoskupuje a zobrazuje ich v mriežke. Tento systém triedenia sa stal predvoleným, nahradil tak pôvodné rozloženie, v ktorom sa karty zobrazovali v slede za sebou vo väčších náhľadoch.

Dalo sa v nich pohodlne listovať a v prípade potreby vybrané karty okamžite zavrieť ťuknutím na „x“. Zoskupovanie kariet môže byť praktické pre tých používateľov, ktorí sú zvyknutí na to, že majú otvorených viacero kariet z rôznych webových stránok.

chrome

Pokiaľ vám ale táto zmena nevonia a chcete sa vrátiť k pôvodnému rozloženiu, riešenie existuje. Stačí, ak vykonáte tieto kroky.

Otvorte na svojom smartfóne alebo tablete prehliadač Chrome a do adresného riadka napíšte alebo skopírujte a vložte, text „chrome://flags“ (bez úvodzoviek). Do poľa „Search flags“ následne napíšte „Tab Grid Layout“.

Po zobrazení príslušnej funkcie rozbaľte jej menu a zvoľte „Disabled“. Opäť sa vráťte do vyhľadávacieho poľa, kde napíšte „Tab Group“. Znovu rozbaľte menu zobrazenej funkcie a ťuknite na „Disabled“.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Telekom ukázal vianočnú ponuku na rok 2021. Toto všetko môžete získať!
chrome

V spodnej časti prehliadača by ste mali vidieť tlačidlo „Relaunch“, ktorým prehliadač opätovne spustíte. Ťuknite naň.

chrome

V poslednom kroku prehliadač zatvorte z procesov bežiacich na pozadí a znovu ho spustite. Poprípade zamierte do sekcie Aplikácie v nastaveniach smartfónu, vyhľadajte Chrome a zvoľte „Vynútiť zastavenie“.

chrome

Po absolvovaní tohto procesu vám prehliadač zobrazí karty v pôvodom rozložení.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať