bateria

Xiaomi Mi 11 Ultra dostane nový typ batérie, výrobca predstaví aj vlastný procesor

Anóda s kremíkom pre ešte rýchlejšie nabíjanie.

Spoločnosť Xiaomi čaká 29. marca veľký deň. Predstaviť má hneď niekoľko noviniek, medzi inými aj špičkový vlajkový smartfón Mi 11 Ultra. Že pôjde naozaj veľké podujatie naznačuje hashtag #XiaomiMegaLaunch, pod ktorým výrobca udalosť propaguje.

Xiaomi okrem uvedenej top triedy MI 11 Ultra pravdepodobne predstaví aj verziu Mi 11 Pro. Neprekvapilo by nás, keby k nim výrobca prihodil aj cenovo dostupnejší Mi 11 Lite. Xiaomi 29. marca zároveň vráti na scénu smartfón Mi Mix.

Špekuluje sa, že pôjde o skladací smartfón s fotoaparátom s tekutým objektívom. Riešenie má byť fyzicky menšie ako štandardné šošovky. Prispieť ma k rýchlejšiemu zaostrovaniu. Takýto objektív má slúžiť pre makro fotografiu a optické priblíženie obrazu.

Vďaka čínskej sociálnej sieti Weibo a serveru GSMArena sa dozvedáme, že má toho Xiaomi pripraveného viac. Smartfón Mi 11 Ultra má byť vybavený „revolučnou batériou“ s kremíkovo-kyslíkovou zápornou elektródou.

xiaomi
Foto: Weibo

Si-O2 anóda umožní ešte rýchlejšie nabíjanie batérie. Hovorí sa aj o úspore miesta, vďaka čomu môžu byť smartfóny tenšie než doposiaľ. Väčšina súčasných batérií používa anódu vyrobenú z grafitu.

TIP REDAKCIE
Tesla dosiahla významný míľnik: Tento rok stihla vyrobiť vyše 1 milióna elektromobilov!

Anóda s pridaným kremíkom nie je novinkou. Nájdeme ju v batériách, ktoré poháňajú elektromobily najvyšších tried, napríklad Porsche Taycan. Smartfón Mi 11 Ultra sa tak môže stať, teoreticky, najrýchlejšie sa nabíjajúcim smartfónom vôbec.

Xiaomi má taktiež predstaviť vlastný čipset. Do týchto vôd vstúpil už v roku 2017, kedy predstavil procesor Surge S1. Nie je známe, o aký druh čipsetu pôjde. Možno je na stole nástupca Surge S2.

Výrobca si tiež mohol navrhnúť vlastný IPS čip (Image Signal Processor) pre spracovanie obrazových informácií, ktorý môže byť špeciálne navrhnutý pre fotoaparát modelu Mi Mix s tekutou šošovkou.

Čo Xiaomi nakoniec vytiahne z klobúka, sa dozvieme už 29. marca. Zatiaľ to vyzerá na slušnú plejádu technologických noviniek.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať