Prvý smartfón s tekutým objektívom? Zrejme ním bude nový Mi Mix od Xiaomi

Všetko sa nám odhalí 29. marca.

Už vieme, že Xiaomi nám 29. marca ukáže pokračovanie svojho veľmi úspešného radu Mi Mix. O zariadení toho síce veľa nevieme, no špekuluje sa, že pôjde o skladací smartfón.

Výrobca však pomaly začína odhaľovať časti informácií o svojom chystanom produkte. Ako píše server Android Authority, nový Mi Mix bude vôbec prvým smartfónom na svete, ktorý dostane do vienka tekutý objektív.

Čo to však znamená a aké výhody to prinesie? Tekuté objektívy sú v porovnaní s bežnými objektívmi oveľa prispôsobivejšie, fyzicky menšie a taktiež dokážu veľmi rýchlo zaostrovať. Táto rýchlosť sa dokonca dá prirovnať k ľudskému oku.

Xiaomi Mi 10T
Foto: mi.com

Nový objektív od Xiaomi poslúži aj ako makro či teleobjektív

Snímač, ktorý si výrobca sám vyrobil, bude ovládaný malým motorčekom, ktorý umožní precízne a rýchle zaostrovanie. Samotná tekutina vo vnútri je obalená tenkou vrstvou, čo ponúkne schopnosť rýchleho prispôsobenia nielen v rámci ostrenia, ale aj ohniskovej vzdialenosti. CEO spoločnosti, Lei Jun, dodáva, že snímač bude slúžiť aj ako makro či teleobjektív.

TIP REDAKCIE
Podľa Apple má Android 47-násobne vyššie riziko kontaktu s malvérom. Pripisuje to sideloadingu

Niet teda pochýb, že nový model od Xiaomi si skutočne zaslúži označenie Mi Mix. Rad totiž vždy reprezentoval zariadenia vyznačujúce sa špičkovými, ba až nekonvenčnými technológiami. Či už bude skladací alebo nie, rozhodne sa máme na čo tešiť. Všetko sa, koniec koncov, dozvieme už o pár dní.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať