wildlife watch (

Wildlife Watch: Sledujte divokú zver v africkom buši, živý stream prenášajú smartfóny Galaxy S20 FE

Vzácne zvieratá ohrozuje pytliactvo, kamery pomôžu s ich ochranou.

Spoločnosť Samsung spustila pred pár dňami zaujímavý projekt s názvom Wildlife Watch, vďaka ktorému sa môžete stať virtuálnymi ochrancami ohrozenej divokej zveri v africkom buši.

Projekt Wildlife Watch chce pomocou modernej technológie bojovať proti pytliactvu. Slúžia pre to smartfóny Samsung Galaxy S20 FE, ktoré vysielajú nepretržitý živý stream z rezervácie Balule, ktorá je súčasť slávneho Krugerovho národného parku v Juhoafrickej republike.

Ktokoľvek sa tak môže stať virtuálnym strážcom a chrániť ohrozené zvieratá pred pytliactvom tým, že ich bude sledovať v ich prirodzenom prostredí a užívať si krásne živé zábery v pohodlí domova.

wildlife watch
Smartfóny sú momentálne rozmiestnené pri zdrojoch vody, kde môžete na ohrozenú zver virtuálne natrafiť.

Samsung v rámci projektu spolupracuje so známou spoločnosťou Africam, spoločne budujú streamingovú infraštruktúru divokej prírody v buši. Podporuje tiež jednotku Black Mamba tvorenú takmer výhradne ženami, ktorá nenásilne bojuje proti pytliactvu.

Tá sa pomocou nenásilných metód snaží zabrániť pytliactvu, ktorého výskyt v pandemickej ére výrazne vzrástol – ilegálni lovci využívajú náhlu absenciu turistov.

wildlife watch
Foto: Samsung

Jednou z hlavných tvárí celej iniciatívy je DJka, producentka, módna návrhárka a milovníčka zvierat Peggy Gou. Rodáčka z Južnej Kórey, ktorá dnes žije v Berlíne. Svojou účasťou plánuje podporovať verejnosť, aby sa do projektu zapojila, podieľala sa na strážení zvierat pred pytliakmi a šírila potrebné informácie ďalej.

wildlife watch
Foto: Samsung

Firma Africam v buši na rôznych miestach nainštalovala štyri mobilné telefóny Samsung Galaxy S20 FE a tým zdvojnásobila svoju súčasnú infraštruktúru v rezervácii Balule. Keďže sú tieto smartfóny sú vybavené kvalitnými kamerami, organizácia môže vedeniu rezervácie poskytnúť podstatne kvalitnejší záznam, ktorý potom slúži ako dôkaz pre políciu či súdy.

Strážkyne budú pri strážení rezervácie používať aj maskovaný džíp, ktorý je rovnako vybavený telefónom Samsung Galaxy S20 FE. Streaming z hliadok umožní záujemcom na vlastné oči vidieť, čo členky Black Mambas vidia pri svojej práci denne, ako by stáli vedľa nich.

wildlife watch
Foto: Samsung

Kto sa k projektu pripojí a stane sa virtuálnym strážcom na internetových stránkach www.wildlife-watch.com, môže poslať strážkyniam rezervácie správu, keď uvidí nejaké zviera, ktorému hrozí útok od pytliaka.

Môže tiež obrázky z fotoaparátov zdieľať na sociálnych sieťach alebo osloviť svojich priateľov a blízkych, aby sa k akcii pripojili tiež a finančne jednotku Black Mambas podporili. Kamery mobilných telefónov sú neustále v pohybe a zábery sa tak stále menia, takže si môžete z pokoja domova užívať nové a nové pohľady na majestátne slony, levy či žirafy.

Projekt Wildlife Watch bude trvať zhruba dva mesiace, od 3. marca do 8. apríla 2021.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať