Huawei

USA sprísnili obmedzenia voči Huawei, spoločnosť útočí na prezidenta

“USA nie je krajina, ktorej sa dá veriť.”

Vzťahy medzi USA a čínskymi výrobcami sú v poslednom období ešte väčšmi napnuté. Jednou takou spoločnosťou je napríklad aj Huawei, ktorý dúfal, že s obmenou prezidenta Spojených štátov amerických sa jeho situácia zlepší. Opak je však pravdou.

Áno, situácia sa mení, no nie k lepšiemu. Práve naopak, čerstvo zvolený Joe Biden ešte väčšmi pritvrdzuje, píše server Gizchina.

Niektorí dodávatelia Huawei mali byť informovaní o zmenách týkajúcich sa ich schválených licencií na obchodovanie s čínskou spoločnosťou. Žiaľ, tieto zmeny skôr robia všetko ešte viac komplikovaným. Okrem toho mala administrácia v tomto smere zakázať akékoľvek produkty, ktoré by mohli byť použité s 5G zariadeniami.

Huawei Mate 40 Pro
Huawei Mate 40 Pro

Huawei reaguje: USA nie je krajina, ktorej sa dá veriť

Toto sa Číne, pochopiteľne, veľmi nepáči. Odsudzuje prezidenta Spojených štátov amerických, pričom dodáva, že “USA nie je krajina, ktorej sa dá veriť”. Toto sú, pravdupovediac, veľmi silné slová.

TIP REDAKCIE
TOP 4 kolobežky: 500 W motory, dojazd aj 80 km a viac!

Čínsky minister zahraničia, Zhao Lijian, uvádza, že v takomto konflikte neexistuje ani víťaz, ani porazený. Taktiež verí, že tieto obmedzenia výrazne ovplyvnia obidve strany, teda Čínu i Spojené štáty americké – Výrobca prichádza o potrebné súčiastky, dodávatelia zase o peniaze.

V súvislosti s 5G sa zakazuje export rôznych komponentov, ako sú polovodiče, antény či dokonca aj batérie. USA jednoducho nechcú, aby ich Huawei vďaka ich technológiám v tejto oblasti predbehol.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať