Slovensko plánuje minúť 70 miliónov eur na seniorov: Rozdá im 280 tisíc tabletov

Slovenská vláda chce investovať do seniorov a spríjemniť im tak život.

Slovenská vláda plánuje potešiť seniorov. V rámci plánu obnovy z prostriedkov EÚ chce pre seniorov nakúpiť takmer tristo tisíc tabletov so špeciálnymi úpravami. Vyplýva to zo zverejneného návrhu plánu obnovy.

Špeciálna úprava má spočívať v softvérovom vybavení tabletov. V nich majú byť predinštalované rôzne aplikácie, napríklad multimediálne aplikácie, aplikácie pre prístup k správam, vyhľadávanie, špeciálna platforma prepájajúca používateľov týchto tabletov, elektronické služby štátu, komunikačné aplikácie a ďalšie. Okrem toho majú seniori dostať aj školenie, počas ktorého im vysvetlia ako zariadenie ovládať.

Cieľovou skupinou majú byť hlavne osamotení seniori, ktorí by z takéhoto tabletu vyťažili najviac. „Tablet bude uspôsobený iba na sprístupnenie vopred definovanej množiny aplikácií a funkcionalít, aby sa zamedzilo zneužívaniu tohto systému v rámci rodiny alebo predajom na čiernom trhu,“ píše sa v návrhu.

Slovensko chystá nakúpiť 280 tisíc tabletov pre seniorov.
O aký tablet má ísť nevieme. Stáť má 100 €, označujú ho ako “SeniorPad”. Zdroj: PCMag.com

S internetom pre seniorov zadarmo

Štát má pre tablety predplatiť aj internetové pripojenie, a to v rokoch 2022 až 2025. Celkovo tak projekt štát vyčíslil na 70 miliónov eur. Samotný tablet, ktorý je v materiáloch označovaný ako „SeniorPad“ má stáť 100 €, zvyšné náklady tvorí predplatené pripojenie k internetu. To má stáť 4 € mesačne, resp. 192 € na obdobie 4 rokov.

TIP REDAKCIE
Windows 11 má problém s AMD procesormi. Nová aktualizácia situáciu ešte zhoršila
Total
53
Zdieľaní
Total
53
Zdieľať