nato

Slovenská IT firma uspela v megatendri pre NATO

Technologické riešenia za 30 miliónov eur.

IT spoločnosť Aliter Technologies, ktorá sa venuje oblasti bezpečnostných, informačných a komunikačných technológií (IKT), uzavrela kontrakt na dodávku systémov pre podporu a prevádzku infraštruktúry NATO Communications and Information Agency (NCIA).

Súčasťou zákazky sú tiež služby súvisiace s uvedením daných technológií do prevádzky, informuje spoločnosť v tlačovej správe.

Podpis kontraktu je ďalším úspešným krokom slovensko-kanadskej IT spoločnosti, ktorá už v minulosti dodala desiatky projektov pre NATO. 

Podpis tohto kontraktu považujeme za štart ďalšej úspešnej spolupráce so Severoatlantickou alianciou (NATO) krátko po tom, ako sa do prevádzky dostal systém pozemného dozoru (AGS), ktorého súčasťou bola aj naša spoločnosť.

Toto riešenie tvoria bezpilotné lietadlá a je navrhnuté tak, aby vyhovovalo potrebám v oblasti zbierania údajov, dohľadu a prieskumu, a aby účinnejšie chránilo Európanov pred potenciálnym nebezpečím. Veríme, že tento projekt bude prínosom pre jednotlivé členské štáty,“ uviedol Peter Dostál, CEO spoločnosti Aliter Technologies.

TIP REDAKCIE
Čínski študenti žalujú Apple, vadia im chýbajúce nabíjačky
NATO
Foto: Aliter Technologies

Kontrakt, ktorý uzavrel Aliter Technologies s NATO, je vo výške 30 miliónov eur s opciou ďalšieho rozšírenia. Slováci boli úspešní v súťaži s najväčšími dodávateľmi obranných a IT technológií. Súčasťou kontraktu sú aj dodávky služieb a integrovaná logistická podpora (ILS).

S týmto zákazníkom sme v posledných rokoch podpísali už viacero multimiliónových kontraktov, no ani jeden z nich nebol takýto veľký. Je to obrovská česť, ale aj záväzok pre našu spoločnosť,“ dodal Peter Dostál. 

Aliter Technologies je technologická spoločnosť, ktorá vyvíja IT a komunikačné systémy pre silové rezorty, nadnárodných dodávateľov vojenskej a leteckej techniky a medzinárodné organizácie. Je dodávateľom NATO a iných medzinárodných organizácií, rezortov obrany a vnútra členských krajín a veľkých nadnárodných spoločností v oblasti obranného a bezpečnostného priemyslu.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať