fossil

Widgety pre hodinky s Wear OS už môžu vytvárať aj vývojári tretích strán

Tiles.

Operačný systém Wear OS určený pre inteligentné hodinky obsahuje od roku 2019 funkciu Tile. Ide o niečo ako widgety, resp. dlaždice, ktoré sú prispôsobené pre zobrazovanie na malých obrazovkách hodiniek.

Tieto widgety sú navrhnuté tak, aby používateľovi okamžite poskytli funkciu alebo údaje, ktoré v danej chvíli potrebuje. Widgety sa oproti aplikácii načítajú podstatne rýchlejšie.

Ak chce používateľ získať viac informácií, po ťuknutí na widget sa automaticky otvorí súvisiaca aplikácia. Problémom bolo, že widgety mohol navrhovať len Google a jeho OEM partneri.

wear os
Foto: Google

Google teraz túto funkciu otvára vývojárom tretích strán, ktorí tak môžu navrhovať a vytvárať vlastné widgety pre hodinky s operačným systémom Wear OS. To znamená, že časom by sme mali v systéme nájsť podstatne viac praktických widgetov, ktoré ovládanie a prácu s hodinkami spríjemnia.

Knižnica Jetpack Tiles zatiaľ existuje len v alfa verzii, tvorcovia tretích strán s ňou už ale môžu experimentovať. Podrobnosti zverejnil Google vo svojom blogu.

TIP REDAKCIE
Na nedostatok čipov doplatí aj iPhone 13, Apple vraj obmedzí výrobu
wear os
Foto: Google

Na aktualizovanú ponuku widgetov používatelia natrafia „neskôr na jar“, kedy má Google v pláne vydať aktualizáciu celého systému Wear OS. S najväčšou pravdepodobnosťou prinesie viacero noviniek, nielen nové widgety.

Wear OS potrebuje zásadnú aktualizáciu ako soľ. V posledných mesiacoch sa na platforme objavili len čiastkové aktualizácie bez jasnej vízie do budúcnosti. Konkurencia, naopak, stále napreduje.

Wear OS ale môže čakať svetlejšia budúcnosť. Poháňať má nové hodinky od OnePlus, trojicu hodiniek Motorola Moto a špekuluje sa, že po nej siahne aj Samsung.

Porovnajte si aktuálne ceny smart hodiniek Samsung Galaxy Watch Active u slovenských predajcov:

Total
35
Zdieľaní
Total
35
Zdieľať