Pozor

MIMORIADNE: Máte túto banku? Veľký pozor na tento email

Na klientov Fio banky mieri nepríjemný útok.

Nie je týždňa, kedy by sme nepísali o nejakom útoku. Či sú to podvody spojené so Slovenskou poštou alebo podvodné súťaže na sociálnych sieťach, útočníci sa všemožne snažia vymámiť peniaze od nič netušiacich ľudí.

Najnovšiu snahu si všimli kolegovia z TouchIT, ktorí upozornili na podvodný email smerujúci na klientov Fio banky.

Už je celkom zaužívané, že hlavným protagonistom internetových podvodov je nigérijský princ, ktorý vám chce darovať niekoľko miliónov dolárov. Kríza musela zasiahnuť aj jeho, keďže v najnovšom podvode vám peniaze nechce darovať, ale naopak, vziať. Prezrádza ho koncovka .ng, ktorá patrí práve Nigérii.

Vždy preverujte, kto vám posiela email

Vyplýva to z emailovej adresy, z ktorej je zasielaný podvodný email imitujúci dizajnový jazyk Fio banky. Ak vám teda náhodou príde správa od účtu fio@absolutestunners.com.ng, vedzte, že je to podvod.

Email tváraci sa ako Fio banka.
Takto vyzerá podvod. Zdroj: TouchIT/Michal Reiter

Môže sa však stať, že sa vám celá hlavička nezobrazí. Pri dôležitých správach, za aký sa táto vydáva, to však vždy robte. Ušetríte si starosti. Ak sa vám takúto správu podarí identifikovať, neváhajte kontaktovať svoju banku a odovzdajte im všetky informácie. Komunikačné oddelenie práve na základe takýchto tipov pripravuje rôzne odporúčania a varovania.

TIP REDAKCIE
Drahé notebooky, drahé príslušenstvo: Apple predáva handričku na displej za 25 €
Total
26
Zdieľaní
Total
26
Zdieľať