Samsung to so skladacími smartfónmi myslí naozaj vážne. Čo má tento rok v pláne?

Výrobca nastavuje kurz smerom k budúcnosti.

Samsung svoju lásku ku skladacím smartfónom rozhodne netají. Práve naopak, do tohto odvetvia smartfónového priemyslu investuje vo veľkom, a to nielen čo sa týka peňazí, ale aj čo sa týka času.

Prvý skladací smartfón v podobe Galaxy Fold až taký úspech nebol. Spočiatku, ako pri všetkom novom a prelomovom, ľudia zariadenie chválili. Neskôr sa však objavil závažný problém s displejom, kvôli čomu popularita smartfónu veľmi rýchlo poklesla.

Chyby a nedostatky sa však dali čakať. Samsung zistil, čo treba vylepšiť a pri svojom ďalšom modeli, menovite Galaxy Z Fold2, svoje poznatky a zručnosti naplno uplatnil. Dočkali sme sa dokonca aj modelu skladajúceho sa na štýl starého známeho véčka – Galaxy Z Flip.

Všetky skladacie smartfónmi, ktorými Samsung disponuje, majú bez ohľadu na to, či sa skladajú vertikálne alebo horizontálne, jednu vec spoločnú. Je ňou počet pántov. Či už je reč o Galaxy Z Flip alebo Galaxy Z Fold, displej sa ohýba vždy len na jednom mieste.

galaxy z fold
Galaxy Z Fold2

Samsung má veľké plány, nový typ skladacieho smartfónu sa nám môže ukázať ešte tento rok

A práve to má Samsung v pláne zmeniť, píše server The Verge odvolávajúci sa na informácie od Nikkei Asia. Juhokórejský gigant má totiž pracovať na novom skladacom smartfóne, ktorý bude pozostávať z až troch základných častí, ktoré budú prepojené dvoma pántami. Kedy sa ho dočkáme? Predstavenie sa vraj môže konať ešte tento rok.

Na výslednom dizajne údajne ešte stále pracuje, no je takmer hotový. Čo sa týka veľkosti obrazovky, Samsung môže uplatniť pomer strán 16 : 9 alebo 18 : 9. Takýto pomer totiž výrazne uľahčuje prácu vývojárom aplikácií. Pri Z Fold, ktorého pomer strán je 25 : 9, to až tak ľahké nemali.

TIP REDAKCIE
PayPal možno kúpi Pinterest, za sociálnu sieť môže zaplatiť miliardy dolárov

Samozrejme, tento koncept nie je tak úplne prelomovou novinkou. V minulosti nám podobný dizajn ukázalo napríklad čínske Xiaomi. Spoločnosť sa však mala pri svojom skladacom smartfóne nakoniec rozhodnúť pre dizajn s jedným pántom.

samsung galaxy z fold2
Galaxy Z Fold2

Tento rok nebude nový Galaxy Note. Ide o opatrenie kvôli čipovej kríze, alebo o veľmi šikovne premyslenú stratégiu?

Dôležitou otázkou je samotné postavenie smartfónu na trhu. Nie je isté, aké budú jeho špecifikácie a ani koľko bude stáť. Samsung nám má tento rok predstaviť nový model Galaxy Z Flip a aj Galaxy Z Fold. Je možné, že treťou ponukou bude práve predmetné zariadenie.

Nedávno sme sa dozvedeli, že Samsung tento rok nevydá nový Galaxy Note. Obľúbený rad vlajkových lodí však nekončí, len bude pokračovať až na budúci rok. Gigant nám presný dôvod tohto rozhodnutia neprezradil, no s veľkou pravdepodobnosťou je dôvodom čipová kríza, ktorá aktuálne trápi širokú škálu výrobcov.

Je tu však ešte jeden možný dôvod, a to zámerné vynechanie Galaxy Note, aby sa uvoľnilo miesto pre nový skladací smartfón. Samsung tak môže týmto spôsobom otestovať, či sú užívatelia pripravení presedlať na skladací typ zariadenia. A keďže možno budú tento rok k dispozícii až tri ponuky, každý, kto sa obzerá po niečom novom, by si mal vedieť nájsť to svoje.

Sme veľmi zvedaví, aké prekvapenia Samsung tento rok chystá. Začiatkom roka nás potešil novým radom vlajkových lodí, Galaxy S21, pričom nedávno, prostredníctvom modelov Galaxy A52 a A72, potešil aj fanúšikov strednej triedy. Teraz je zrejme čas na prípravu na skladacie smartfóny, ktoré sa už v blízkej budúcnosti môžu stať bežným štandardom.

Samsung Galaxy Z Fold2 je aktuálne dostupný u týchto predajcov:

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať