oneplus 9

OnePlus 9 a OnePlus Watch: Nové zariadenia spoznáme o pár dní

OnePlus 9, 9 Pro a 9R.

Spoločnosť OnePlus je pripravená na predstavenie nových smartfónov OnePlus 9, spolu s ktorými by sme mali uvidieť aj prvé smart hodinky výrobcu OnePlus Watch.

Premiéra nadchádzajúcich zariadení od OnePlus sa podľa neoficiálnych správ odohrá niekedy „v polovici marca“. Potvrdenie presného dátumu by sme mali dostať v pondelok (8. marec), naznačuje to príspevok šéf spoločnosti Pete Laua, ktorý zverejnil na Twitteri.

Stále existuje šanca, že predstavenie prebehne hneď 8. marca. Skôr to ale vidíme na polovicu marca. Vlaňajší rad OnePlus 8 absolvoval premiéru 14. apríla.

oneplus 9
Čiastočný pohľad na OnePlus 9 Pro. Foto: Dave2D

Po sérii dohadov si môžeme byť viac-menej istí, že najlepšie vybavený model OnePlus 9 Pro dostane do výbavy výkonný 50 Mpx snímač obrazu Sony IMX766, ktorý zaujme pozíciu ultra širokého fotoaparátu.

Hlavný senzor by mal mať rozlíšenie 48 Mpx. O priblíženie obrazu sa postará 8 Mpx fotoaparát. Sekundovať im bude dodatočný 2 Mpx snímač sledujúci hĺbku scény. Očakáva sa, že schopnosti fotoaparátov pomôže vylepšiť ikonická spoločnosť Hasselblad.

Pete Lau zverejnil na Twitteri známu fotku Zeme zachytenú z Mesiaca. Snímka „Earthrise“ bola vytvorená práve fotoaparátom značky Hasselblad, ktoré používali astronauti počas misie Apollo 8.

Smartfón by mal ďalej ponúknuť 4500 mAh batériu s rýchlym nabíjaním a 6,7″ 120 Hz LPTO AMOLED displej. Dostatok výkonu zabezpečí 5 nm čipset Snapdragon 888.

Veľmi podobné parametre nájdeme aj pri štandardnej verzii OnePlus 9. Obsahovať má čipset Snapdragon 888, 120 Hz AMOLED displej s menšou uhlopriečkou 6,55″, 48 Mpx, 50 Mpx a 2 Mpx fotoaparát. S optickým priblížením sa v tomto prípade zrejme nepočíta.

Je tu aj tretí smartfón s avizovaným označením OnePlus 9R. Malo by ísť o cenovo dostupný model s 6,5″ 90 Hz 1080p obrazovkou, procesorom Snapdragon 690, 4500 mAh batériou, 64 Mpx hlavným a 8 Mpx ultra širokým fotoaparátom.

O hodinkách OnePlus Watch nevieme takmer nič. Spoľahnúť sa môžeme snáď len na platformu Wear OS od Google. Práve inteligentné hodinky sa javia ako najzaujímavejšie, keďže výrobca v tomto segmente doteraz nepôsobil.

Pozornosť by sme tiež zamerali na kooperáciu s firmou Hasselblad, ktorá môže OnePlus 9 Pro posunúť do prvej ligy smartfónov s najlepšími fotoaparátmi. Ako dobrý príklad poslúži tandem Huawei – Leica.

Maloobchodné odporúčané ceny zatiaľ zostávajú zahalené tajomstvom. Dá sa však predpokladať, že minimálne OnePlus 9 Pro bude drahší než by sme si želali.

Porovnajte si ceny OnePlus 8T u slovenských predajcov:

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať