need for speed

EA posúva vydanie novej hry Need for Speed, prednosť dostáva Battlefield

Meh.

Fanúšikovia série pretekárskych hier Need for Speed si budú musieť na nový diel počkať do roku 2022. Pôvodne mal byť titul dostupný tento rok. Podrobnosti prezradila serveru Polygon šéfka EA Laura Miele.

Vývoj hier Need for Speed prevzalo v roku 2020 štúdio Criterion Games, ktoré vlani pripravilo aj remaster hry Need for Speed: Hot Pursuit.

Vývojári z Criterion Games však dočasne posilnia tím tvorcov DICE, ktorý pracuje na novej hre Battlefield (6). Spolupracovali už predtým, a to na sérii Star Wars Battlefront a Battle Royale režime pre Battlefield 5.

Need for Speed tak musí počkať, prednosť dostáva práve Battlefield. Laura Miele neprezradila názov ďalšej bojovej hry, ubezpečila ale, že nový Battlefield bude k dispozícii na jeseň.

Okrem iného poznamenala, že EA investuje do nového Battlefieldu „všetky zdroje, ktoré má.“

Špekuluje sa, že nový Battlefield sa bude odohrávať v súčasnosti alebo v blízkej budúcnosti. Hovorí sa aj o prepracovaných mapách, ktoré majú byť zatiaľ najväčšie v celej histórii série Battlefield. Súperiť by na ich mohlo až 128 hráčov. Áno, na stole je aj populárny režim Battle Royale.

ea
Ilustr. foto.

Dočasné preradenie vývojárov z Criterion Games na iný projekt môže súvisieť s reštrukturalizáciou spoločnosti EA. Fanúšikovia bažiaci po pretekárskej hre však s prázdnymi rukami neodídu.

EA v tomto roku prinesie na trh novú hru zo série F1. Dočkať by sme sa jej mohli cez leto. Spoločnosť v minulom roku prevzala britskú firmu Codemasters, za ktorú zaplatila 1,2 miliardy dolárov.

EA chce totižto zaujať vedúcu pozíciu v odvetví pretekárskych hier a kapacity Codemasters majú pomôcť tento cieľ naplniť.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať