oneplus 9 Pro

Rad OnePlus 9 zaujal, výrobca hlási rekordné predobjednávky

V porovnaní so sériou OnePlus 8.

Vlajkové smartfóny OnePlus 9 a 9 Pro boli predstavené v priebehu minulého týždňa a krátko na výrobca spustil systém predbežných objednávok. Zdá sa, že novinky spotrebiteľov oslovili.

Šéf OnePlus, Pete Lau, sa na sociálnej sieti Twitter pochválil, že séria OnePlus 9 predbehla v počte predobjednávok počas prvého dňa od ich spustenia minuloročný rad OnePlus 8 viac ako 3-násobne (324 %).

Ide skôr o zaujímavosť, keďže nevieme, či vysoký záujem zo strany zákazníkov pretrvával aj ďalšie dni. Napriek tomu to vyzerá, že zariadenia OnePlus 9 a 9 Pro čaká úspešná trhová púť.

Pod počiatočný úspech sa mohol podpísať cveng značky Hasselblad, ktorá sa na vývoji smartfónov podieľala. Hoci nezasahovala do hardvéru, fotoaparáty smartfónov vylepšila kalibráciou farieb s cieľom dosiahnuť ich presné a prirodzené podanie.

oneplus 9R
OnePlus 9 Pro

Úspešný štart určite podporil prvotný hype živený marketingovým oddelením výrobcu. Ešte pred predstavením smartfónov intenzívne zásobovalo sociálne siete, fóra a e-mailové schránky médií čiastkovými informáciami, fotkami a videami.

TIP REDAKCIE
Nemci budú do konca zimy očkovaní, prekonaní alebo mŕtvi, prehlásil miestny minister zdravotníctva

Zákazníkov mohol prilákať aj darček – slúchadlá OnePlus Buds Z, ktoré spoločnosť pridáva k predobjednávkam smartfónov OnePlus 9.

OnePlus 9 Pro je zatiaľ najlepšie vybaveným smartfónom z dielne OnePlus, ktorý sa bude u nás predávať od 6. apríla za 929 eur, resp. 999 eur vo vyššej pamäťovej verzii. Cena štandardného OnePlus 9 bude štartovať na 729 eur.

Stále dobre vybavenému modelu ale chýba pár prémiových funkcií, napríklad optická stabilizácia obrazu či odolnosť voči vode IP.

Porovnajte si aktuálne ceny modelu OnePlus 8T:

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať