AKTUÁLNE: 4ka spúšťa predaj eSIM, stojí 8 €, objednať sa dá už dnes

eSIM začal ponúkať ďalší operátor.

Najmladší slovenský operátor 4ka dnešným dňom spúšťa predaj novej služby. eSIM sa aj na Slovensku stáva čoraz obľúbenejším spôsobom ako do telefónu dostať služby operátora, preto je vstup do tohto segmentu logický.

Operátor bude eSIM predávať cez internet za jednorazový poplatok 8 €. Pre aktiváciu je nutné byť klientom 4ky, a teda vlastniť aj plastovú SIM kartu. Tú je neskôr možné zmeniť na eSIM. V telefóne tak môžete mať niekoľko rôznych programov operátorov, a to aj vtedy, keď má zariadenie reálne len jeden fyzický slot pre SIM kartu.

„eSIM je vstavaná SIM karta pomocou ktorej sa dá telefonovať, dátovať či posielať SMS správy, rovnako ako cez klasickú plastovú SIM kartu. Veľkou výhodou eSIM je, že sa nemusí  fyzicky vkladať do telefónu. Prostredníctvom nasnímania QR kódu, sa zabezpečeným spôsobom nahrá potrebný obsah do smartfónu, čím mobilný telefón, ktorý podporuje tento typ kariet, je na pár klikov pripravený na používanie,“ vysvetľuje technický riaditeľ 4ky Patrik Kollaroci.

Porovnanie veľkostí SIM a eSIM
Porovnanie veľkostí

eSIM vám príde na mail

V prípade, ak by ste o eSIM, ktorú môžete využiť aj v hodinkách, mali záujem, objednať si ju môžete na webe www.4ka.sk/moja-zona/esim. Budete k tomu potrebovať vaše 4ka číslo a PUK kód. Následne vám operátor na vami zvolený mail zašle inštrukcie spolu s QR kódom, ktorý je nutné naskenovať. Do telefónu sa vám automaticky nahrajú všetky potrebné informácie pre používanie.

TIP REDAKCIE
Najpoužívanejšie emotikony roka 2021? Rehot a srdiečka

4ka má aktuálne v ponuke len 4 telefóny schopné pracovať s elektronickou SIM kartou. Všetky sú iPhony, konkrétne ide o modely iPhone SE (2020), iPhone 11, iPhone 12 a iPhone 12 Pro. Operátor okrem toho pripravil aj návody pre nastavenie zariadení, nájdete ho na tomto odkaze.

Operátor upozorňuje, že QR kód s eSIM sa dá použiť len raz. Ak zmeníte smartfón, rovnaký 8 € poplatok bude nutné uhradiť opäť. Test kompatibility prebehol na 27 smartfónoch, teda aj na takých, ktoré 4ka priamo nepredáva. Na všetkých eSIM fungovala.

Službu eSIM momentálne ponúkajú ďalší dvaja operátori, a to Orange a O2. Obaja ju majú nacenenú na 10 €. Na spustenie sa tento rok chystá aj Telekom.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať