instagram

Instagram pre deti: Práce na novej sociálnej sieti už prebiehajú

Obmedzený a dôraznejšie kontrolovaný obsah.

Názory ohľadom veku, od ktorého je prijateľné registrovať sa na sociálne siete, sa v spoločnosti rázne odlišujú. Jedno je však jasné, a to fakt, že deti v dnešnej dobe dospievajú rýchlejšie a do modernej doby točiacej sa okolo sociálnych sietí sa snažia zapojiť čo najskôr.

Jednou z aktuálne najväčších sociálnych sietí je Instagram. Na ten sa užívatelia majú možnosť registrovať od 13 rokov, čo je podľa niektorých príliš málo, podľa iných zase tak akurát. Nie je však žiadnym tajomstvom, že túto vekovú bariéru nie je veľmi náročné obísť, preto sociálnu sieť používajú alebo na nej dokonca pôsobia aj mladší užívatelia.

Instagram pre deti?

Instagram nespomíname len tak náhodou. Práve táto platforma sa totiž rozhodla proti tomuto na pohľad neriešiteľnému problému zakročiť, a to prostredníctvom novej platformy určenej výhradne pre maloletých, resp. deti. O novinke informuje web PhoneArena.

V podstate pôjde o akúsi upravenú verziu tradičného Instagramu, no bude sa vyznačovať určitými obmedzeniami, aby sa deti udržali v bezpečí. V pláne má byť obmedzenie obsahu a ešte väčší dôraz na jeho kontrolu či možno aj úplne vystrihnutie reklám.

instagram
Foto: pixy.org

Tieto opatrenia v prostredí “normálneho” Instagramu nie je možné zaviesť. Sociálna sieť totiž už neslúži len na zdieľanie fotografií vášho psa či videí z vašich ciest. Stal sa z nej rozkvitnutý biznis, v ktorom pôsobí nemerateľne široká škála užívateľov. Reklamy, polonahé fotky modeliek či iný obsah, ku ktorému by mali mať užívatelia prístup skutočne až od 18 rokov, je len časť z toho všetkého, čo je na Instagrame na dennom poriadku. O potenciálnych predátoroch a podvodníkoch asi ani nemusíme hovoriť.

TIP REDAKCIE
Intel verí, že sa Apple vráti k jeho čipom. Zvolil presvedčivú taktiku

Každopádne, Instagram si toto všetko zrejme uvedomuje, preto sa rozhodol takto zakročiť. Zatiaľ nie je úplne isté, ako to celé bude vyzerať a aké konkrétne pravidlá budú v prostredí upravenej sociálnej siete platiť. Práce sú však už v plnom prúde, a teda na dodatočné novinky zrejme nebudeme čakať pridlho.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať