instagram

Instagram Lite: Nenáročná verzia aplikácie sa dostáva do 170 krajín

Prevažne pre oblasť Ázie, Afriky a Latinskej Ameriky,

Instagram Lite je odľahčenou verziou veľkej aplikácie Instagram, ktorú Facebook, vlastník tejto aplikácie, opätovne sprístupnil používateľom v decembri minulého roka. Prvá verzia bola dostupná už v roku 2018, neskôr ju ale tvorcovia z obchodov odstránili.

Instagram Lite vyhovie všetkým používateľom, ktorí zápasia s pomalým internetovým pripojením, poprípade vlastnia smartfón z nižších výkonnostných tried. Oceniť ju môžu aj tí, ktorým sa zdá veľký Instagram zbytočne prečačkaný.

Aplikácia samotná má veľkosť len 2 MB. Pre porovnanie, klasická aplikácia Instagramu „váži“ približne 30 MB.

Instagram Lite poskytuje všetky kľúčové funkcie a možnosti ako hlavná aplikácia. Vývojári do nej nedávno zapracovali aj videá Reels. Používatelia sa však musia rozlúčiť s animáciami a AR filtrami, ktoré sú jednoducho príliš náročné na zdroje.

instagram lite
Foto: fb.com

Aplikácia nedisponuje tmavým motívom používateľského rozhrania. Vývojári ale ozrejmili, že na ňom pracujú. Dostupný by mal byť o niekoľko mesiacov. Instagram Lite existuje len vo verzii pre platformu Android.

TIP REDAKCIE
Apple AirPods 3 lákajú na priestorový zvuk a lepšiu výdrž, ANC však chýba

Aplikácia bola pôvodne vyvinutá pre rozvíjajúce sa trhy, kde je počet používateľov mobilných zariadení od Apple pomerne nízky. Odľahčený Instagram sa dal zo začiatku stiahnuť len v Indii.

Teraz ho tvorcovia posúvajú do 170 krajín s poznámkou, že ho čoskoro sprístupnia na celosvetovom trhu. Aplikácie Facebook Lite a Messenger Lite sa u nás dajú stiahnuť už dlhšie (TU a TU). Instagram Lite ich azda onedlho doplní.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať