Google Street View

Na Slovensko opäť prídu autá Google Street View: Vieme, čo budú fotiť

Na slovenských cestách budete môcť stretnúť mapovacie autá Google.

S príchodom jari sa na Slovensko (snáď) nevráti len teplejšie počasie, ale aj mapovacie autá Google Street View, informovala spoločnosť Google. Hlavným cieľom špeciálne upravených vozidiel bude aktualizácia snímok miest, cestnej infraštruktúry, diaľnic a rýchlostných komunikácií v službe Google Street View na Mapách Google.

Vďaka službe majú už dnes používatelia príležitosť navštíviť väčšinu slovenských miest, viaceré hrady a zámky, nechýba ani prírodné dedičstvo, vrátane národných parkov. Google si uvedomuje, že sa infraštruktúra v mestách, ale aj medzi mestami, v čase mení a neustále vyvíja, preto je potrebné snímky pravidelne aktualizovať.

Nové snímanie tak napomáha tomu, aby sa používatelia dokázali v rôznych destináciách ešte lepšie zorientovať. Služba umožňuje zobrazovanie 360-stupňových snímok ulíc, ale aj prírodných a kultúrnych pamiatok. 

Street View je na Slovensku od roku 2012

Na Slovensku je Street View dostupné od roku 2012 a lokálne snímky sú pravidelne aktualizované, aby poskytovali čo najvernejší obraz reality. Okrem ulíc a ciest zachytil Google na Slovensku aj pešie zóny slovenských miest ako aj ďalšie autom nedostupné miesta. Vďaka Street View sa tak používatelia môžu napríklad online poprechádzať okolo Štrbského či Popradského plesa, navštíviť Jaskyňu Domicu či Ochtinskú aragonitovú jaskyňu, alebo zájsť do prírody, napríklad do Národného parku Slovenský raj či Pieninského národného parku.

Posledným slovenským prírastkom služby pri príležitosti 15. výročia Máp Google boli začiatkom minulého roka jedny z najvyššie položených vysokohorských tatranských chát – ZbojníckaTéryho chata

TIP REDAKCIE
Apple AirPods 3 lákajú na priestorový zvuk a lepšiu výdrž, ANC však chýba
Google Street View
Google Street View

Našli ste sa na Street View? Môžete sa nechať rozmazať

Spoločnosť Google maximálne dbá na ochranu súkromia. Každému publikovaniu zhromaždených snímok predchádza spracovanie pomocou špeciálnej technológie, ktorá rozmazáva tváre ľudí a poznávacie značky áut, aby ich nebolo možné identifikovať a ochránilo sa tak ich súkromie. Služba ponúka funkciu dodatočného rozmazania snímok (jednotlivca, auta, domu a pod.), o ktoré je možné požiadať stlačením tlačidla „Nahlásiť problém“ v pravom dolnom rohu ľubovoľného obrázka.  

Služba Street View je populárnou funkciou na Mapách Google, ktorá je momentálne dostupná vo viac ako 88 krajinách sveta, vrátane Antarktídy a Arktídy. Je dostupná na desktope aj v mobilných zariadeniach a takisto aj v službe Google Earth. 

Total
78
Zdieľaní
Total
78
Zdieľať