android 11

K smartfónom OnePlus 7 sa pomaly dostáva Android 11

Prvá aktualizačná vlna sa rozbieha.

Krátko pred predstavením nových vlajkových modelov OnePlus 9 si spoločnosť pripravila pre vlastníkov niekoľkých starších smartfónov prekvapenie v podobe aktualizácie na Android 11.

Výrobca rozbieha aktualizácie na novšiu verziu operačného systému Android pre smartfóny OnePlus 7 a 7 Pro, ako aj pre zariadenia OnePlus 7T a 7T Pro. Aktualizácia sa zatiaľ dostáva k pár vybraným používateľom v rámci tzv. prvej aktualizačnej vlny.

Ak sa na základe spätnej väzby neobjavia žiadne problémy, aktualizáciu v širšom meradle spoločnosť uvoľní v najbližších dňoch. Menované smartfóny dostali celkovo 4 beta verzie systému Oxygen OS 11, ktorý je postavený na operačnom systéme Android 11. Stabilná zostava by aj preto mala fungovať bez problémov.

Nie je to úplne tak. XDA upozorňuje na možné problémy so stabilitou aplikácie fotoaparátu. Tiež sa zdá, že v aktualizácii chýba funkcia always-on display, hoci ju vývojári v beta programe testovali.

android 11
Foto: XDA

OnePlus zverejnil na svojom fóre zoznam zmien, ktoré aktualizácia prináša. Zatiaľ menuje len smartfóny OnePlus 7T a 7T Pro. Podľa XDA je však aktualizácia pripravená aj pre súrodencov OnePlus 7 a 7 Pro.

TIP REDAKCIE
Sony chce žalovať firmu, ktorá predáva bočné kryty na PlayStation 5

Pokiaľ ste si jeden zo smartfónov OnePlus 7 zadovážili, aktualizácia na Android 11 sa v systéme ohlási sama, poprípade si jej dostupnosť môžete skontrolovať manuálne v nastaveniach smartfónu.

Niekoľko dní, maximálne pár týždňov, ale potrvá, kým sa dostane ku všetkým používateľom. Malá dávka trpezlivosti je teda stále na mieste. OnePlus má dobré aktualizačné renomé, aj keď nie vždy funguje všetko tak, ako by malo.

Nedávno musel výrobca zastaviť aktualizáciu pre smartfón Nord, keďže obsahovala niekoľko chýb. Po krátkom čase ju však opäť spustil.

Model OnePlus Nord je aktuálne dostupný za nasledovné ceny:

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať