Niektorí trpia, niektorí vôbec: Bohatstvo svetoznámych miliardárov počas pandémie vzrástlo o 13-cifernú sumu

Pribudli dokonca aj noví miliardári.

Stále zúriaca pandémia drasticky ovplyvňuje náš život už vyše roka. Lockdowny, prísne opatrenia a zákazy, ktoré vyvíjajú obrovský nápor na svetové ekonomiky, sú príčinou straty mnohých pracovných pozícií po celom svete. Pochopiteľne, strata zamestnania predstavuje obrovský problém pre rodiny, ktoré musia zabezpečiť svoju domácnosť. V niektorých prípadoch je to dokonca až tak zlé, rodičia nemajú z čoho zaplatiť jedlo a ani nájom.

Nie každý sa však trápi takýmito problémami, obzvlášť nie svetoznámi miliardári. Práve naopak, tým sa počas pandémie náramne darí. Naznačujú to informácie od Inštitútu pre politické štúdie, ktorý sledoval peňažné zásoby najbohatších ľudí v Amerike od marca 2020 do marca tohto roku. O novinke informuje portál UNILAD.

Počas pandémie pribudlo 43 nových miliardárov

Konkrétne sa údaje týkajú Elona Muska, CEO spoločnosti Tesla, Jeffa Bezosa, šéfa Amazonu a Marka Zuckerberga, zakladateľa Facebooku. Bohatstvo troch významných a vplyvných šéfov počas pandémie výrazne vzrástlo, pričom pribudlo 43 nových miliardárov.

Najväčší skok zaznamenal vizionár Elon Musk. Jeho bohatstvo počas sledovaného obdobia vzrástlo o celých 559 %. Zbohatol o celých 137,5 miliardy dolárov.

Sťažovať sa rozhodne nemôže ani Jeff Bezos. Jeho bohatstvo poskočilo o 57,6 %. V marci 2020 mal na konte 113 miliárd, v marci tohto roku až 178,1 miliardy. Zuckerberg si polepšil o 47 miliárd dolárov, čiže približne 86 %.

TIP REDAKCIE
Tesla Superchargery budú dostupné aj pre iné elektromobily, ponúknu pripojenie na WiFi

Keď si dáme všetky dáta dokopy, získame priam ohromujúci výsledok. Americkí miliardári počas pandémie zarobili dokopy až 1 300 000 000 000 dolárov, čo je čiastka, ktorú si mnohí nevedia ani len predstaviť.

Každý má na vec vlastný názor

Názory na bohatstvo svetových miliardárov sú rôzne. Niektorí sa oň dokonca delia aj verejne, ako napríklad americký politik Bernie Sanders, ktorý si na mušku vzal Elona Muska. Konkrétne mu odkázal, aby sa nesústredil na veci mimo našej planéty a radšej využil svoje zdroje u nás dole, na Zemi. Tejto problematike sme sa podrobnejšie venovali v samostatnom článku.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať