Bernie Sanders: Elon Musk by sa mal “sústrediť na Zem” a platiť viac daní

Sanders je toho názoru, že peniaze, ktoré Elon vráža do svojich medziplanetárnych vízií, by sa viac hodili na riešenie situácie tu dolu, na Zemi.

Známy americký politik a nezávislý senátor amerického štátu Vermont, Bernie Sanders, adresoval populárnemu vizionárovi Elonovi Muskovi pár veľmi ostrých slov. Konkrétne mu odkazuje, aby sa “sústredil na Zem” a platil viac daní, informuje server UNILAD.

Elon Musk je preslávený predovšetkým vďaka jeho víziám v oblasti vesmíru a kolonizácii Marsu. Zatiaľ čo mnohí jeho nadšenie zdieľajú, niektorí na jeho zápal majú úplne opačný názor. Najnovšie správy naznačujú, že do druhej spomenutej skupiny sa zaraďuje aj Bernie Sanders.

Elon Musk
Zdroj: PC Revue

Jeho slová na adresu Elona Muska sú síce ostré, no majú aj čosi do seba. Celý svet si aktuálne prechádza veľmi ťažkým obdobím, ktoré je príčinou pandémie COVID-19 a s ním spojených obmedzení. Mnohí ľudia prišli a stále prichádzajú o zamestnanie a ekonomika stagnuje. Sanders je teda toho názoru, že peniaze, ktoré Elon vráža do svojich medziplanetárnych vízií, by sa viac hodili na riešenie situácie tu dolu, na Zemi.

Bernie Sanders vs. Elon Musk

Sanders 18. marca na sieti Twitter zverejnil príspevok, v ktorom stojí nasledovné: “Nachádzame sa vo chvíli americkej histórie, kedy dvaja muži – Elon Musk a Jeff Bezos – vlastnia viac bohatstva než spodných 40 % ľudí v krajine. Táto úroveň chamtivosti a nerovnosti je nielen nemorálna. Je neudržateľná.”

Pochopiteľne, Musk na toto vyjadrenie reagoval: “Akumulujem zdroje na pomoc v posunutí života na multiplanetárnu úroveň a rozšírenie svetla vedomia ku hviezdam.”

Sanders sa opiera o hrozivé štatistiky

Sanders dôležitosť jeho práce síce nespochybňuje, no trvá na tom, aby zdroje aspoň v týchto ťažkých chvíľach alokovali inak: “Vesmírne cestovanie je vzrušujúca idea, no práve teraz sa potrebujeme sústrediť na Zem a potrebujeme vytvoriť progresívny daňový systém, aby deti nehladovali, ľudia neprichádzali o svoje domovy a aby všetci Američania mali prístup k zdravotnej starostlivosti. Miera nerovnosti v Amerike je obscénna a hrozí našej demokracii.”

Samozrejme, každý ma na túto záležitosť vlastný názor. Je však pravda, že štatistiky sú viac než alarmujúce, a to nielen v Spojených štátoch amerických, ale po celom svete.

TIP REDAKCIE
Trump chystá vlastnú sociálnu sieť: TRUTH Social môže prísť už v roku 2022!

Keďže už je však reč o “hádke” medzi dvoma Američanmi, môžeme USA použiť ako príklad. Len medzi 20. januárom a 1. februárom približne 24 miliónov dospelých osôb na pôde Spojených štátov amerických hlásilo, že v ich domácnosti nie je dostatok jedla, pričom vraj takmer 1 z 5 nájomcov nemal dostatok peňazí na zaplatenie nájmu.

Žiaľ, to nie je všetko. Medzi 6. a 8. januárom údajne až 7-11 miliónov detí v USA žilo v domácnostiach, kde nemali dostatok jedla a kde nebolo dostatok peňazí na zakúpenie postačujúcich zásob.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať