Apple chce do Európy investovať 1 miliardu eur: V Mníchove otvorí špičkové vývojové centrum

Poháňané bude čisto obnoviteľnou energiou.

Apple oficiálne predstavil svoj nový projekt, do ktorého plánuje investovať poriadne mastnú sumu peňazí. Konkrétne je reč o novom vývojom centre, ktoré gigant plánuje postaviť na pôde Mníchova. Výška investície presahuje hranicu 1 miliardy eur, píše server 9to5Mac.

Nové centrum zamestná celé stovky ľudí, ktorí sa budú spoločnými silami sústrediť na bezdrôtové technológie a taktiež aj 5G. Neskôr sa však bude zameriavať aj na návrh či vývoj čipov.

Momentálne sa výrobca v rámci modemov spolieha na Qualcomm. Americký gigant to však plánuje v blízkej budúcnosti zmeniť, a to tak, že bude používať vlastné modemy. Situácia by sa mala zmeniť v priebehu najbližších rokov.

Čipset

Apple chce integrovať modem priamo do čipsetu

Z hľadiska Apple ide o rozumné rozhodnutie, nakoľko tým zníži svoje náklady. V pláne má mať aj integrovanie modemu priamo do čipsetu. Modem, CPU i GPU by tak zdieľali jeden spoločný komponent, čo vo výsledku povedie k lepšej energetickej efektivite, resp. šetrnejšiemu prístupu k batérii.

TIP REDAKCIE
POZOR: Podvodníci majú nový trik. Takto z vás vytiahnu desiatky eur, ani o tom nebudete vedieť!

Stredisko bude mať až 30 tisíc štvorcových metrov a očakáva sa, že sa do neho Apple začne sťahovať niekedy okolo roku 2022. A samozrejme, poháňané bude čisto obnoviteľnou energiou.

Taktiež je dôležité zdôrazniť, že gigant neplánuje investovať celú 1 miliardu eur naraz. Táto čiastka má byť investovaná postupne nasledujúce tri roky.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať