Prichádza zmena: Do roku 2025 budú na trhu 2 miliardy zariadení s eSIM

Smartfónov, ktoré disponujú malým čipom, ktorý nahrádza konvenčnú plastovú SIM kartu prichádza. Riešenie známe ako eSIM sa tak pomaly ale isto dostáva do rúk viac a viac zákazníkov.

Smartfónov, ktoré disponujú malým čipom, ktorý nahrádza konvenčnú plastovú SIM kartu, pribúda. Riešenie známe ako eSIM sa tak pomaly ale isto dostáva do rúk viac a viac zákazníkov, čo podľa analytikov z Counterpoint Research len naberie na obrátkach.

Podľa informácií z Counterpoint Research má celkový počet zariadení s eSIM v roku 2025 dosiahnuť až 2 miliardy kusov. V porovnaní s minulým rokom, keď ich bolo dovedna len 364 miliónov kusov ide o obrovský krok vpred. Najväčšími katalyzátormi rastu majú byť samozrejme smartfóny a iné, hlavne komerčné zariadenia.

TIP REDAKCIE
eSIM karta: Čo to je a ako funguje?

Technológia eSIM sa okrem smartfónov má dostať aj do mobilných hotspotov, routerov a ďalších zariadení, ktoré potrebujú prístup k sieti.

Výhody eSIM

eSIM má niekoľko výhod. Medzi tie hlavné patrí ušetrené miesto v zariadení, nižšia spotreba energie, lepšia bezpečnosť a možnosť preprogramovania, napríklad pri prechode od jedného operátorovi k druhému. Na eSIM sa veľmi teší aj automobilový priemysel, ktorý sa malými čipmi chystá vybaviť nové automobily.

Vyzerá to teda tak, že klasickým plastovým SIM kartám, na ktoré sme zvyknutí, pomaly ale isto zvoní umieráčik.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať