Galaxy Watch

Orange spúšťa podporu pre eSIM: Zatiaľ na Samsung Galaxy Watch, my sme to vyskúšali!

Orange dnes predstavil novú platformu pre eSIM. Prvým zariadením, ktoré ju dokáže využívať sú hodinky Samsung Galaxy Watch LTE.

Orange od dnešného dňa začína podporovať eSIM karty, vďaka čomu jeho zákazníci ako prví a jediní na slovenskom trhu môžu využívať všetky výhody tejto inovatívnej technológie.

eSIM karta je zabudovaná priamo do zariadenia, vďaka čomu zákazníkom úplne odpadá akákoľvek manipulácia a starosť s tradičnými plastovými SIM kartami a prináša im množstvo ďalších výhod.

Ide o jedny z prvých inteligentných hodiniek s podporou eSIM na Slovensku. Galaxy Watch LTE svojim novým majiteľom ponúknu pohodlie a nezávislosť od smartfónu kedykoľvek a kdekoľvek. Orange Slovensko zároveň odštartoval predaj programov s novým eSIM profilom.

Proces aktivácie eSIM na hodinkách Samsung Galaxy Watch. FOTO: Marek Urban

Predaj hodiniek Samsung Galaxy Watch LTE a eSIM bude prebiehať na pobočkách Orangeu a taktiež v eShope. Cena hodiniek je 389 € s DPH, pričom je ich možné kúpiť aj na splátky alebo s dotáciou už od 1 €.

Porovnanie veľkostí SIM kariet.

Samsung Galaxy Watch LTE môže nový majiteľ využívať hneď dvoma spôsobmi. Buď ako samostatné zariadenie s podporou eSIM, ktoré s iným telefónnym číslom môže používať ako druhé zariadenie paralelne so svojim „hlavným“ smartfónom.

TIP REDAKCIE
Rusko vyšetruje Netflix, nepáčia sa mu filmy s LGBT tematikou

Na svojom smartfóne si užívateľ môže nastaviť nepodmienené presmerovanie prichádzajúcich hovorov. Alebo ako hodinky využívajúce podporu Bluetooth, ktoré však pre využívanie mobilných služieb musia byť v blízkosti užívateľovho smartfónu.

Orange dnes nečakane predstavil podporu eSIM pre prvé zariadenie. FOTO: Marek Urban

Pripomeňme len, že eSIM funguje na princípe hardvérového čipu vnútri. Pri aktivácii teda do hodiniek nemusíte vkladať fyzickú SIM kartu. Orange bude schopný eSIM aktivovať vzdialene.

Sme veľmi radi, že na záver roka prinášame ďalšiu technologickú novinku, ktorou tiež dokazujeme našu pripravenosť na digitálnu dobu. eSIM karty považujeme za skutočnú technologickú inováciu, ktorá zákazníkom prináša nové možnosti komunikácie. Pevne veríme, že smart hodinky od Samsungu s eSIM, ktoré sú oddnes v našej ponuke, zákazníci ocenia a budú si naplno užívať všetky výhody, ktoré táto technológia prináša,“ vysvetľuje Ivan Golian, riaditeľ úseku informačných systémov a sietí spoločnosti Orange Slovensko.

Na článku spolupracoval Marek Urban.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať