Šéf Xiaomi: Kúpili by ste si od nás smartfón, ktorý by stál 1 300 eur?

Čo sa nám spoločnosť snaží naznačiť?

Smartfóny od Xiaomi sa vždy vyznačovali vynikajúcim pomerom medzi výkonom a cenou. Dá sa povedať, že jediným drahším telefónom čínskeho výrobcu je minuloročný Mi 10 Ultra, ktorého cena sa pohybuje v okolí štvorciferných súm.

Čo ak by ale Xiaomi malo smartfón, ktorého cena by dosahovala či dokonca presahovala hranicu 10 000 čínskych jüanov, teda približne 1 300 €? Presne túto otázku svojim sledovateľom položil CEO spoločnosti, Lei Jun, na čínskej sociálnej sieti Weibo. Ďalej sa pýta aj na to, ako by mal smartfón za tak vysokú cenu vyzerať. Na novinku upozornil server Android Authority.

Kam tým Xiaomi smeruje? Jednou z možností je skladací smartfón

Táto pomerne nečakaná otázka vzbudzuje skôr ďalšie otázky: Kam tým výrobca smeruje? Jednou z najviac pravdepodobných možností je skladací smartfón. Xiaomi však môže pracovať aj na inom zariadení, ktoré by z radu vytŕčalo nevšednou technológiou či dizajnom.

Tak či onak, je potešujúce vidieť, že jeden z najväčších výrobcov smartfónov na svete sa pred vydaním drahšieho zariadenia najskôr zaujíma o reakciu komunity. Predsa len sme to práve my, ľudia, kto kupuje jeho zariadenia a tým pádom mu tvorí zisk.

Odtrhnutie sa od renomé alebo len ojedinelý “úlet”?

Príspevok na sociálnej sieti je ďalším dôkazom túžby spoločnosti odtrhnúť sa od svojho doposiaľ nadobudnutého stereotypu, ktoré ho klasifikuje ako výrobcu “lacnejších” smartfónov, minimálne pri porovnaní s ostatnými výrobcami, ako sú Apple, Samsung či Huawei.

TIP REDAKCIE
Tesla posúva plány: Prvé elektromobily z Giga Berlin prídu až budúci rok

Jeden z jeho predošlých pokusov bolo vydanie vlajkovej lode Mi 10 Ultra na území Indie. Ide totiž o krajinu, v ktorej sa najviac darí lacným smartfónom, nie prémiovému segmentu.

Sme zvedaví, čo si na nás Xiaomi chystá. Už dlhšie sa špekuluje o skladacom smartfóne, takže je možné, že práve to sa nám výrobca chystá v blízkom období predstaviť, len si nie je tak úplne istý cenou.

Aký je váš pohľad na vec? Kúpili by ste si Xiaomi smartfón za 1 300 eur?

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať