xiaomi

Xiaomi Mi 11 Ultra ponúkne nekonvenčný dizajn: Výrobca na zadnú stranu umiestni sekundárny displej

Šikovná pomôcka pri fotení selfie snímok hlavným fotoaparátom.

Xiaomi svoje maximálne technologické kapacity predstaví aj tento rok. Naposledy tak výrobca urobil prostredníctvom modelu Mi 10 Ultra, špičkového smartfónu vybaveného tými najlepšími a najrýchlejšími technológiami, ktoré boli v tom čase dostupné.

Výrobca sa podľa všetkého rozhodol v tomto trende pokračovať aj v roku 2021, a to prostredníctvom modelu Mi 11 Ultra.

Mi 11 Ultra bude najvýkonnejším modelom zo série, ktorú ešte v decembri úspešne otvoril model Mi 11. Na globálnu scénu však dorazil len nedávno.

Niet pochýb, že nové Ultra prevedenie toho ponúkne skutočne mnoho, a to nielen v interiéri, ale aj exteriéri. Dôkazom je nové video YouTubera Tech Buff PH, ktoré celých 10 minút predstavuje dizajn očakávaného vlajkové smartfónu. Žiaľ, toto video bolo neskôr vymazané, no čo sa raz na internete objaví, nikdy úplne nezmizne. Na novinku upozornil server Android Authority.

Xiaomi Mi 11 Ultra ponúkne sekundárny displej

Xiaomi Mi 11 Ultra sa rozhodne bude mať čím chváliť, v prípade dizajnu to platí dvojnásobne. Zadná strana smartfónu totiž okrem fotoaparátov ponúkne aj sekundárny displej. Je celkom malý, čo znamená, že zrejme nepôjde o dotykový panel plniaci úlohu bežného displeja. Jeho pozícia vo fotomodule naznačuje, že bude slúžiť najmä ako pomôcka pri fotení selfie snímok hlavným fotoaparátom.

TIP REDAKCIE
Rekordná transakcia: Take-two kupuje vývojárske štúdio Zynga za viac ako 12 miliárd dolárov!

Zaujímavé sú aj samotné špecifikácie fotoaparátu, ktorý oproti Mi 11 ponúkne citeľné vylepšenia. Zostava má obsahovať 50 Mpx hlavný snímač obrazu, 48 Mpx širokouhlý objektív a 48 Mpx periskop s podporou pre 120-násobné priblíženie. Zatiaľ však nie je isté, či pôjde o 5 alebo 10-násobný optický objektív. Selfie fotoaparát ponúkne 20 Mpx rozlíšenie.

Xiaomi Mi 11 Ultra
Zdroj: Nebb/Tech Buff PH

Na opačnej strane bude umiestnený 6,67-palcový OLED displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a WQHD+ rolíšením. Interiér má obsahovať čipset Snapdragon 888 a 5 000 mAh batériu s podporou pre 67 W drôtové i bezdrôtové nabíjanie a taktiež 10 W reverzné nabíjanie.

Štandardný Mi 11 podporuje 55 W drôtové a 50 W bezdrôtové nabíjanie. Pri bezdrôtovom nabíjaní sa kapacita jeho batérie dokáže obnoviť v priebehu len 55 minút. Mi 11 Ultra by teda mal byť aj v tomto smere o trochu rýchlejší.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať