google stadia

Google končí s vývojom vlastných hier pre platformu Stadia

„Novú generáciu hier“ v podaní Google neuvidíme.

Herná cloudová služba Stadia od spoločnosti Google už nejaký čas úspešne funguje a od decembra minulého roka je dostupná aj na Slovensku. Spolu s platformou Google založil aj vlastné herné štúdio, ktoré nazval Stadia Games and Entertainment.

V Googli si totižto zaumienili, že budú pre platformu Stadia vyvíjať exkluzívne a originálne hry. Pustiť sa len tak do tvorby áčkových herných titulov pôsobilo v roku 2019, kedy štúdio oficiálne vzniklo, odvážne.

Výsledok na seba nenechal dlho čakať. Namiesto prvej hry sme dostali vyhlásenie viceprezidenta pre platformu Stadia Phila Harrisona, ktorým oznámil ukončenie prevádzky štúdia Stadia Games and Entertainment.

stadia
Foto: Google Store

Podľa neho si vývoj tých najlepších hier vyžaduje množstvo času a prostriedkov, pričom náklady na ich tvorbu rastú exponenciálne. Google preto nebude ďalej investovať do výroby exkluzívneho obsahu.

Zostane verný hlavnej misii, rozvoju samotnej platformy Stadia a prehlbovaniu obchodných partnerstiev a spoluprác. Vývojárom a vydavateľom tretích strán pomôže s presunom ich hier na cloudovú platformu.

Server Kotaku uvádza, že v štúdiu Stadia Games and Entertainment pracuje približne 150 vývojárov, z ktorých väčšina sa presunie na iné pozície. Google chce s tímom talentovaných vývojárov spolupracovať naďalej.

TIP REDAKCIE
POZOR: Slovákom chodí mimoriadne nebezpečný email. Môžete prísť o tisíce! (FOTO)

Netýka sa to však viceprezidentky Jade Raymondovej, ktorá sa rozhodla spoločnosť Google opustiť.

Službu Google Stadia si môžete vyskúšať bezplatne. Po skončení skúšobného obdobia vás bude stáť 9,99 eur mesačne. Odber sa dá kedykoľvek zrušiť. Pre hranie hier budete potrebovať internetové pripojenie s rýchlosťou aspoň 10 Mb/s a kompatibilné zariadenie. Registrácia v službe je jednoduchá: Vystačíte si s vlastným Google účtom.

Všetky podrobnosti nájdete TU.

Total
29
Zdieľaní
Total
29
Zdieľať