Ministerstvo zdravotníctva: Na SMS s 2. termínom očkovania sa nespoliehajte. Príďte aj tak

Termín podania 2. dávky si radšej zapíšte. Na SMS sa nespoliehajte.

Slovensko pokračuje v očkovaní ľudí po celom Slovensku. Na to, aby bol niekto zaočkovaný proti koronavírusu, potrebuje dostať dve dávky vakcíny. Na celý priebeh upozorňuje Ministerstvo zdravotníctva SR. Termíny pripomína SMS správami, ktoré však nemusia vždy prísť.

Aj keď vám neprišla SMS s termínom, kedy by ste mali prísť na očkovanie druhou dávkou, tento termín je pre vás automaticky vyhradený 28 dní od prvého termínu,píše na svojom Facebooku.

Ministerstvo zároveň odkazuje, že na očkovanie druhou dávkou sa máte dostaviť na rovnaké miesto približne v rovnakom čase ako pri prvom očkovaní. „Mnohé nemocnice cez víkend neočkujú. Ak vám termín druhého očkovania vychádza na sobotu, príďte v piatok. Ak vám termín druhého očkovania vychádza na nedeľu, príďte o deň neskôr, v pondelok,“ vysvetľuje ministerstvo.

SMS
SMS správy s 2. termínom nemusia prísť, upozorňuje Ministerstvo zdravotníctva SR

Prečo neprichádza SMS

Ministerstvo hovorí o tom, že SMS nemusí prísť tým ľuďom, ktorí pri registrácii nezadali svoje telefónne číslo, napríklad vtedy, keď registrácia nebola robená cez formulár alebo v ňom bol jednoducho preklep. Termín je však pre všetkých ľudí automaticky vyhradený, aj keď vám neprišla SMS.

TIP REDAKCIE
Južná Kórea smeruje za hranice Zeme: Do vesmíru úspešne vyslala svoju prvú raketu!

Ako príklad uvádza podanie 1. dávky vakcíny 1. januára 2021. V tomto prípade máte automaticky vyhradený termín 29. januára. Pri registrácii si tak treba dať veľký pozor na to, aké číslo zadávate, inak sa môže stať, že SMS správu neobdržíte.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať