netflix

V aplikácii Netflix pribudne automatické sťahovanie odporúčaného obsahu

Najskôr pre Android.

Pozerať obľúbený film alebo seriál nech ste kdekoľvek je veľmi pohodlné, pokiaľ sa teda nachádzate v oblasti s dobrým internetovým pripojením a máte dostatok dát od operátora. Netflix našťastie ponúka možnosť stiahnuť si film alebo seriál pre offline sledovanie.

Pred tromi rokmi predstavil Netflix funkciu inteligentného sťahovania. Aplikácia automaticky stiahne do zariadenia (pri pripojení na WiFi) ďalší diel seriálu, ktorý práve sledujete. Takýmto spôsobom môžete v budúcnosti pokračovať v sledovaní aj bez pripojenia na internet.

Netflix teraz oznamuje, že funkciu inteligentného sťahovania rozširuje. Po novom automaticky stiahne aj filmy a seriály, ktoré vám odporúča na základe vašich preferencií a toho, čo ste pozerali v minulosti.

Netflix si je očividne istý tým, že obsah, ktorý vám odporúča, je pre vás ten pravý. Automatické sťahovanie konkrétneho obsahu musíte aktivovať v nastaveniach aplikácie. Predvolene je funkcia vypnutá.

netflix

V nastaveniach si okrem toho vyberiete, aký maximálny objem dát sa bude do zariadenia sťahovať. Kto nemá v smartfóne alebo tablete miesto nazvyš, môže limit nastaviť na 1 GB. Kto chce mať poruke v offline režime viac filmov a seriálov, zvolí 5 GB hranicu pre sťahovanie.

TIP REDAKCIE
Tesla posúva plány: Prvé elektromobily z Giga Berlin prídu až budúci rok

Aj v tomto prípade platí, že sťahovanie odporúčaných filmov a seriálov sa spustí až potom, ako sa so svojím mobilným zariadením pripojíte k WiFi.

Novinka sa od dnešného dňa rozširuje pre všetkých používateľov platformy Android. Aplikácia pre iOS ju získa taktiež, momentálne sa však ešte stále testuje.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať