Samsung Galaxy A3

Štyri smartfóny Samsung už nebudú dostávať bezpečnostné aktualizácie

Podpora končí po 4 rokoch od ich uvedenia.

Spoločnosť Samsung sa rozhodla odstaviť od bezpečnostných aktualizácií štyri modely smartfónov, píše AndroidPolice. Nejde o nič neobvyklé, keďže ide o staršie zariadenia, ktoré boli uvedené na trh začiatkom roka 2017.

Ak ste si pred niekoľkými rokmi zadovážili Samsung Galaxy J3 Pop/Emerge, Galaxy A7 (2017), Galaxy A5 (2017) a Galaxy A3 (2017), bezpečnostnú aktualizáciu už nedostanete. Zariadenia budú, samozrejme, fungovať aj naďalej.

Z pohľadu digitálnej bezpečnosti a ochrany osobných údajov je však na mieste pouvažovať nad novým smartfónom. Zmeny v aktualizačnom harmonograme ovplyvňujú aj ďalšie zariadenia.

Model Galaxy A8 z roku 2018 bude dostávať aktualizácie na štvrťročnej, nie mesačnej báze. Súrodenec Galaxy A8s, rovnako z roku 2018, spadol do kategórie nepravidelne aktualizovaných smartfónov.

Samsung Galaxy A8 (2018)

To znamená, že bezpečnostné aktualizácie bude dostávať stále, no nie podľa pevne stanoveného harmonogramu. Zoznam všetkých zariadení, ktorých sa bezpečnostné aktualizácie týkajú, nájdete na webe Samsungu.

TIP REDAKCIE
Divadelný ústav sa stal partnerom Google: Absolvujte unikátnu online výstavu

Juhokórejský výrobca si v posledných mesiacoch podstatne vylepšil aktualizačné renomé, ktoré ešte v nedávnej minulosti nebolo zrovna najlepšie. Vlajkovým lodiam a popredným smartfónom z radu Galaxy A bude dodávať tri veľké aktualizácie operačného systému.

V priebehu posledných týždňov Samsung stihol dodať Android 11 hneď niekoľkým smartfónom. Okrem najnovších zariadení dostali aktualizáciu aj smartfóny Galaxy S10 či Galaxy Note 10.

Aktualizácia dobehla aj cenovo dostupnejšie smartfóny Galaxy M21, Galaxy F41 a Note10 Lite. Snáď to výrobcovi vydrží a čoskoro bude informovať o ďalších aktualizáciách.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať