Budúcnosť na dosah ruky: Samsung chystá vlastné AR okuliare, na toto sa môžeme tešiť

Samsung Glasses Lite.

Samsung priblíži budúcnosť na dosah ruky. A to doslova. Uniknuté videá demonštrujú schopnosti jedného z jeho chystaných produktov, ktorý posunie technologický svet na novú úroveň. Reč je o okuliaroch s rozšírenou realitou.

Vyzerá to, že Samsung presne vie, čo chce. Videá, ktoré na Twitteri zverejnil informátor WalkingCat, krásne demonštrujú nielen dizajn okuliarov, ale aj ich schopnosti a funkcie.

Produkt ponesie označenie Samsung Glasses Lite a bude schopný priamo pred očami užívateľa premietať virtuálnu obrazovku, informuje Gizmochina. Tá môže byť využitá na rôzne úkony, ako napríklad pozeranie videí či hranie hier. Zahrnutá má byť aj podpora pre DeX, čo znamená, že viaceré z podporovaných úloh nebudú pre funkcionalitu vyžadovať počítač a ani monitor.

Dôležitou otázkou je spôsob ovládania. Výrobca sa v tomto prípade údajne nespolieha na gestá, namiesto toho majú byť riadiacim centrom jeho vlastné inteligentné hodinky.

Aj keď nám v tomto momente chýba mnoho podrobných informácií, aspoň vieme, čo približne môžeme očakávať.

Samsung bude mať konkurenta

Samsung však nie je jediný, kto chystá vlastné inteligentné okuliare. Do segmentu plánuje svojím kúskom prispieť aj americký gigant Apple. Jeho okuliare s názvom Apple Glass majú ponúknuť micro OLED displeje od spoločnosti TSMC, pričom na trh sa môžu dopracovať niekedy okolo roku 2023. Viac si o nich môžete prečítať v samostatnom článku.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať