webos

Konkurencia pre Android TV? LG sprístupní systém webOS ďalším výrobcom

webOS už nebude exkluzívnou záležitosťou televízorov LG.

Spoločnosť LG predstavila začiatkom roka novú generáciu operačného systému webOS (verzia 6.0), ktorým poháňa vlastné inteligentné televízory.

Systém webOS dostal prepracovanú domovskú obrazovku, podporu pre služby digitálnej asistencie Google Assistant a Amazon Alexa, funkciu Next Picks pre jednoduchšie vyhľadávanie obsahu a pár ďalších noviniek.

Neskôr v tomto roku výrobca do systému začlení natívnu podporu pre herné platformy Google Stadia a NVIDIA GeForce NOW. Dostupná bude na vybraných televízoroch LG modelového radu 2021.

WebOS 6.0

Výhody systému webOS si užijú aj majitelia budúcich televízorov ďalších značiek. V LG sa totižto rozhodli, že svoj systém poskytnú na základe licencie iným výrobcom televízorov. Informuje o tom The Verge.

Spomenúť môžeme značky RCA, Ayonz či Konka. Celkovo malo o systém prejaviť záujem približne 20 výrobcov z celého sveta.

Najnovšiu verziu systému si ale LG nechá pre seba. Platforma „powered by webOS TV“ je založená na predchádzajúcej verzii systému webOS 5.0.

LG uvádza, že držitelia licencií získajú známy a uznávaný dizajn používateľského prostredia, bohatú paletu funkcií, hlasové vyhľadávanie a ovládanie, softvérové algoritmy umelej inteligencie a jednoduchú konektivitu.

WebOS 5.0

Samozrejmosťou bude prístup k aplikáciám populárnych streamingových služieb, akými sú Netflix, YouTube alebo napríklad Amazon Prime Video. K vybraným televízorom by mal LG prihodiť aj diaľkový ovládač Magic Motion.

LG chce takýmto spôsobom výrazne zvýšiť svoju prítomnosť a postavenie na globálnom trhu domácej zábavy, uvádza v tlačovej správe. Svojím spôsobom tak bude konkurovať platforme Android TV, ktorú taktiež využívajú televízory rôznych značiek. Medzi tie najznámejšie patrí Sony a Philips.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať