Google Fotky uľahčujú prácu s videom, pomôžu gestá

Zoom, zoom.

Populárny nástroj pre zálohovanie a upravovanie snímok a videí z dielne Google je zase o niečo lepší. Vývojári obohatili aplikáciu Google Fotky o nové gestá, ktoré súvisia videom.

Opäť ide drobné vylepšenie, ktoré však mnohých určite poteší. Minimálne tých, ktorí majú v službe Google Fotky uložených kvantum videí.

Novinkou je možnosť priblíženia obrazu videa počas jeho prehrávania. Slúži preto dobre známe gesto pinch-to-zoom. Dvomi prstami jednoducho vo videu priblížite to, čo chcete lepšie vidieť. Funkcia môže byť nápomocná napríklad pri sledovaní videí s ultra širokým zorným poľom.

google fotky

Druhé gesto, dvojité ťuknutie prstom, roztiahne vybrané video na celú obrazovku. Nové funkcie si všimol používateľ s prezývkou WimpyTeenDude z komunitnej siete Reddit. Zdá sa, že aktualizácia prebieha na strane servera.

Nejaký čas môže potrvať, kým ju Google sprístupní všetkým používateľom. Napriek tomu je vhodné aktualizovať aplikáciu Google Fotky, pokiaľ nepoužívate jej najnovšiu verziu. Z nedávnych vylepšení aplikácie môžeme spomenúť dlho žiadanú optimalizáciu pre tablety, ktorú vývojári nasadili v minulom mesiaci.

TIP REDAKCIE
Google v Rusku čelí vyše 200 miliónovej pokute, údajne nevymazal "nelegálny" obsah

Prostredie Fotiek od Google teraz na tabletoch vyzerá ako webová verzia služby, nie ako roztiahnutá aplikácia pre smartfóny.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať