Netflix testuje časovač vypnutia, zatiaľ iba v aplikácii pre Android

Praktická pomôcka pre každého, kto zaspáva pri filmoch.

Streamovací gigant Netflix neprestáva pracovať na drobných vylepšeniach, ktorými chce uľahčiť a spríjemniť sledovanie seriálov a filmov zo svojej knižnice.

Nová je napríklad funkcia Shuffle Play, ktorá pomôže nerozhodným divákom s výberom filmu alebo seriálu. Náhodné spustenie vybraného diela zohľadní to, čo ste sledovali v minulosti a čo máte uložené vo svojom watchliste.

Netflix by vám tak mal odporučiť obsah, ktorý bude zodpovedať vašim záujmom a preferovaným žánrom. Aplikácia Netflix pre Android najnovšie podporuje audio kodeky xHE-AAC, vďaka ktorým si diváci zase užijú „zvuk štúdiovej kvality“ so zrozumiteľnejším prejavom a bez výrazných výkyvov v hlasitosti.

Aj aktuálne vylepšenie sa dotýka aplikácie Netflix pre operačný systém Android. Funkciu časovača môžeme považovať za veľmi jednoduchú, ale nesmierne praktickú. Za pravdu nám dá každý, kto pri filmoch a seriáloch zvykne zaspávať.

časovač

Podľa The Verge Netflix testuje funkciu časovača v úzkej skupine používateľov zariadení s operačným systémom Android. Dovoľuje nastaviť automatické vypnutie aplikácie po 15, 30 alebo 45 minútach, alebo po tom, ako skončí film či epizóda seriálu.

TIP REDAKCIE
To bolo rýchle: Dbrand upravil svoje kryty pre PlayStation 5. Bude to Sony stačiť?

Ak sa funkcia stretne s pozitívnou spätnou väzbou, čo by mala, Netflix ju posunie aj do televízorov, počítačov, mobilné zariadenia s iOS od Apple nevynímajúc. Časovač je v rámci testovania dostupný len v štandardných používateľských profiloch.

Profilové účty vytvorené pre deti ako prostriedok rodičovskej kontroly funkciu časovača neobsahujú. Deti pri rozprávkach zaspávajú často, rodičia by tak možnosť nastaviť automatické vypnutie aplikácie istotne privítali. Snáď vývojári myslia aj na tento prvok.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať