Netflix vylepšuje zvuk na zariadeniach s Androidom. Prináša „štúdiovú kvalitu“

Hodnotný zážitok zo sledovania filmov a seriálov nepodporuje len vysoké rozlíšenie obrazu alebo technológia HDR. Nemenej dôležitý je zvuk.

Hodnotný zážitok zo sledovania filmov a seriálov nepodporuje len vysoké rozlíšenie obrazu alebo technológia HDR. Nemenej dôležitý je zvuk, bez ktorého si moderný film dnes nevieme ani predstaviť. 

Streamovací gigant Netflix sa pri najnovšom vylepšovaní svojich služieb zameral práve na zvuk, presnejšie jeho kvalitu.

V aktualizovanej verzii aplikácie Netflix pre Android je prítomná podpora pre audio kodeky xHE-AAC, vďaka ktorým dostanú diváci z reproduktorov smartfónov a tabletov „zvuk štúdiovej kvality“, píše netflixtechblog.com.

Kvalita zvuku sa dynamicky mení podľa úrovne mobilného pripojenia. Pri kvalitnom spojení bez výpadkov aplikácia Netflix streamuje zvuk v najvyššej kvalite, pri pomalšom pripojení tok audio dát zredukuje.

Foto: pixahive.com

Podstatné je, že nové kodeky zlepšujú zrozumiteľnosť prejavu (dialógov) a zabraňujú výrazným zmenám hlasitosti (napr. medzi akčnými a pokojnými scénami) vo filmoch a seriáloch.

Kvalitnejší zvuk si ale neužije každý. Ako sme uviedli, týka sa aplikácie Netflix pre Android. To znamená, že padne vhod tým divákom, ktorí sledujú obsah Netflixu na kompatibilných smartfónoch a tabletoch s operačným systémom Android 9 Pie (a novším).

TIP REDAKCIE
RECENZIA Motorola Moto G200 5G: Smartfón s najlepším pomerom ceny a výkonu?

Podrobný rozbor toho, čo podpora pre xHE-AAC prináša, nájdete na webe netflixtechblog.com.

Total
18
Zdieľaní
Total
18
Zdieľať