Koniec éry? LG uvažuje o opustení smartfónového priemyslu

Podľa posledných výsledkov má byť v strate už 23 kvartálov po sebe, pričom strata sa vyšplhala až na úroveň 4,5 miliardy amerických dolárov.

LG sa so smartfónmi príliš nedarí. Strata spoločnosti sa mala v priebehu posledných piatich rokov vyškriabať na hodnotu 4,5 miliardy amerických dolárov, čo rozhodne nie je priaznivé číslo.

Práve z tohto dôvodu má svetoznáma značka uvažovať nad kompletnom odchode zo smartfónového priemyslu, upozorňuje server MacRumors. Potvrdil to samotný CEO spoločnosti, Kwon Bong-Seok: “Keďže sa konkurencia na globálnom trhu so smartfónmi vyostruje, je na čase, aby LG posúdilo situáciu a prišlo s najlepším možným rozhodnutím. Spoločnosť zvažuje všetky možné alternatívy, vrátane predaja, odchodu či zredukovania divízie so smartfónmi.”

Dodal však, že nech už príde akákoľvek zmena, spoločnosť neplánuje prepustiť žiadnych zamestnancov aktuálne pracujúcich v tejto divízii. Jednoducho ich len preradí inam.

Straty sú ohromné

Vyzerá to, že LG skutočne nemá na výber. Čo sa týka smartfónov, výrobca v posledných rokoch zaznamenal značné straty, a to ako peňažné, tak i v rámci podielu na trhu. Aktuálne si má pripisovať len niečo okolo 2 %.

LG je na tom so smartfónmi stále horšie a horšie. Podľa posledných výsledkov má byť v strate už 23 kvartálov po sebe, pričom strata sa vyšplhala až na úroveň 4,5 miliardy amerických dolárov.

TIP REDAKCIE
PayPal možno kúpi Pinterest, za sociálnu sieť môže zaplatiť miliardy dolárov

Uznanie porážky

Vyššie uvedené slová sú dôkazom toho, že CEO spoločnosti zlyhal v splnení svojho sľubu, ktorému sa zaviazal v januári minulého roku, kedy nastúpil do funkcie. Konkrétne sľúbil, že biznis so smartfónmi otočí o 180 stupňov.

Cieľ to bol ambiciózny, no zároveň aj veľmi náročný. Žiaľ, splniť ho nedokázal, a tak mu neostáva nič iné, než uznať porážku a podniknúť kroky, ktoré budú pre spoločnosť najvhodnejšie.

Čo bude s displejmi?

Toto rozhodnutie taktiež ovplyvňuje produkciu LCD displejov pre smartfóny iPhone, píše The Elec.

LG Display sa predtým pokúšal o pozíciu hlavného dodávateľa LCD displejov pre druhú generáciu iPhone SE, no nespĺňal požiadavky. Apple sa namiesto LG obrátil na Japan Display a Sharp Display.

Továreň, ktorá sa špecializovala na výrobu potrebných komponentov, sa má po novom zamerať na produkciu displejov pre automobily.

Budúcnosť naplánovaných zariadení je neistá

Ďalšou otázkou je, čo sa stane zariadeniami, ktoré má výrobca ešte len predstaviť. Azda najväčším otáznikom je vôbec prvý smartfón s rolovateľným displejom.

Žiaľ, konkrétnu odpoveď zatiaľ nikto nepozná, teda okrem LG. Budúcnosť zariadenia je tak v tomto momente neistá.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať