Google reaguje na medzeru v konštrukcii smartfónu Pixel 5, žiadny problém nevidí

V priebehu októbra sme písali o potenciálnom probléme nedávno predstaveného smartfónu Pixel 5, na ktorý upozornili jeho prví používatelia.

V priebehu októbra sme písali o potenciálnom probléme nedávno predstaveného smartfónu Pixel 5, na ktorý upozornili jeho prví používatelia. Niekoľko z nich si všimlo medzeru medzi displejom a konštrukciou.

Konštrukčná úroveň smartfónov, a to aj nižších tried, je dnes na vysokej úrovni, preto medzera medzi obrazovkou a telom zariadenia mnohých prekvapila. Medzera pritom nemusí predstavovať len kozmetický problém.

Google Pixel 5 je odolný voči vode a prachu. Logicky tak vznikli obavy, že kvôli medzere v konštrukcii táto ochrana fungovať nebude. Google sa po pár týždňoch k problému vyjadril prostredníctvom fóra na stránkach technickej podpory.

Foto: XDA fórum

Google medzeru medzi obrazovkou a konštrukciou nepovažuje za problém. Uvádza, že ide „prirodzenú súčasť dizajnu“. Zároveň dodáva, že nemá vplyv na deklarovanú odolnosť voči vode a prachu.

Stavisko zaujal potom, ako preskúmal konkrétne zariadenia a údaje o kontrole kvality z výrobného procesu. Dodal však, že so zákazníkmi bude pri riešení akýchkoľvek problémov spolupracovať individuálne.

TIP REDAKCIE
Apple AirPods 3 lákajú na priestorový zvuk a lepšiu výdrž, ANC však chýba

Je teda možné, že zariadenia, ktoré trpia konštrukčnou nedokonalosťou, zákazníkom jednoducho vymení za nové. Nemalo by ich byť veľa, hoci na fóre spoločnosti medzičasom pribudlo pár ďalších sťažností.

Total
24
Zdieľaní
Total
24
Zdieľať