disney+

Disney+ rastie ako z vody, služba hlási 95 miliónov predplatiteľov

Solídny výkon.

Disney+ je relatívne novým hráčom na poli streamingových služieb. Na vybraných trhoch bola spustená v novembri 2019. Pochopiteľne, stojí za ňou gigant The Walt Disney Company, ktorý Hollywood zásobuje obrovským množstvom obsahu.

Služba Disney+ bude dostupná aj na Slovensku. Očakáva sa, že na náš trh dorazí niekedy v tomto roku s cenou 6,99 eur mesačne. Ponúknuť by mala stovky diel vrátane originálneho obsahu. Spomenúť môžeme seriál Simpsonovci alebo filmy od Pixaru či Marvelu.

disney+
Foto: Disney

Americká televízia CNBC informuje, že Disney+ registruje už 94,9 milióna predplatiteľov. Prevádzkovateľ služby údaj zverejnil vo výkaze príjmov za posledný štvrťrok.

Dynamický rast stihol prekonať očakávania už v vlani v septembri, kedy služba registrovala 60 miliónov predplatiteľov. Tvorcovia pritom odhadovali, že hranicu 90 miliónov platiacich zákazníkov dosiahnu do roku 2024.

Prognózy tak museli prepracovať a teraz očakávajú, že v roku 2024 si za obsah v službe bude platiť 230 až 260 miliónov zákazníkov. Rovnako ako Netflix, aj Disney+ vyťažil z pandémie, ktorá spotrebiteľov prinútia tráviť viac času doma. Dopyt po rôznych formách digitálnej zábavy počas tohto obdobia vzrástol.

TIP REDAKCIE
Prvý náhľad na Xiaomi 12: Aký dizajn zvolí výrobca tentokrát?

Disney+ sa však teší užívateľskej priazni už od začiatku. V prvý deň po spustení sa do služby zaregistrovalo 10 miliónov divákov. Po troch mesiacoch číslo vyskočilo 26,5 milióna predplatiteľov.

Vyzerá to teda, že Disney+ bude naozaj silnou konkurenciou pre Netflix a ostatných hráčov trhu. Snáď sa o tom presvedčíme na vlastnej koži čo najskôr. V závere pripomenieme, že za obsah v službe Netflix si pravidelne platí viac ako 203,6 milióna predplatiteľov.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať