Google Fotky dostávajú optimalizáciu pre tablety, upravuje zobrazenie na veľkých displejoch

Aplikácia Google Fotky je výborným nástrojom pre zálohovanie a zdieľanie a videí. Google tento nástroj neustále vylepšuje.

Aplikácia Google Fotky je výborným nástrojom pre zálohovanie, zdieľanie a upravovanie fotografií a videí. Google tento nástroj neustále vylepšuje, výraznejšie zmeny aplikoval vlani cez leto.

Google Fotky vtedy dostali nové logo, vývojári upravili rozloženie prvkov v používateľskom rozhraní aplikácie a pridali nové funkcie, napríklad prehľadnú interaktívnu mapu so zobrazením oblastí, kde ste svoje fotky zachytili.

Pred koncom roka sme sa však dozvedeli aj zlé správy. Google prestane v rámci aplikácie Fotky ponúkať bezplatné nahrávanie fotiek a videí v optimalizovanej kvalite. Zálohovanie bez obmedzenia kapacity cloudu skončí 1. júla 2021.

Cesta k väčšiemu priestoru pre obsah v aplikácii Fotky, ale aj v službách Disk a Gmail, vedie cez predplatné Google One. Za 1,99 eur mesačne vám Google predá 100 GB miesta v cloude.

Pokiaľ aplikáciu Google Fotky používate na veľkej obrazovke tabletu, viete, že sa nezobrazuje zrovna ideálne. V podstate ide len o roztiahnuté prostredie aplikácie vo verzii určenej pre smartfóny.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Tesla má na Slovensku postaviť Gigafactory! Vyrábať v nej chce najdrahšie modely
Pôvodný vzhľad aplikácie Fotky na tabletoch. Foto: 9to5google.com
Aktualizovaný vzhľad aplikácie Fotky na tabletoch. Foto: 9to5google.com

Aplikácia tak nevyužíva možnosti veľkých displejov tabletov efektívne, čo sa našťastie konečne mení, upozorňuje 9to5google.com. Optimalizácia aplikácie pre tablety presúva pole s vyhľadávaním a tlačidlo pre nahrávanie obsahu do hornej časti rozhrania.

Spodná lišta obsahujúca tri kategórie zmizla. Namiesto nej je poruke bočný panel s bohatšou ponukou funkcií. Dizajn prostredia má teraz podstatne bližšie k webovému rozhraniu služby Fotky, čo je vzhľadom na veľké obrazovky tabletov určite prínosom.

Aktualizácia aplikácie ešte nie je široko dostupná. Najskôr sa dostane do tabletov s operačným systémom Android, vlastníci tabletov od Apple si na ňu ešte nejaký čas počkajú.

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať