covid 19 aplikacia

Face ID kvôli rúškam nefunguje. Apple radí kúpiť si hodinky Apple Watch

Smart Lock v podaní Apple.

Kto vlastní akýkoľvek smartfón s technológiou rozpoznávania tváre vie, že počas aktuálnej pandémie sa na ňu nedá príliš spoliehať. Inak pohodlné a rýchle odomknutie smartfónu prekazili rúška, respirátory a masky, ktoré prekrývajú tvár zodpovedných používateľov.

Apple preto vymyslel spôsob, ako smartfóny iPhone s technológiou Face ID komfortne odomknúť aj s nasadeným rúškom na tvári. Podmienkou je, že okrem smartfónu iPhone s Face ID musíte vlastniť aj hodinky Apple Watch. Novinku si všimol web 9to5mac.com.

Pri pokuse o odomknutie iPhonu cez Face ID s nasadeným rúškom sa smartfón automaticky odblokuje v tom prípade, ak má používateľ hodinky Apple Watch nasadené na ruke, sú odomknuté a nachádzajú sa v blízkosti smartfónu iPhone (v dosahu Bluetooth pripojenia).

Okrem toho musia mať hodinky zapnutú ochranu PIN kódom pre prípady, keď ich používateľ nemá nasadené na zápästí. Ako to funguje najlepšie ukáže video nižšie.

TIP REDAKCIE
Android 11 pre OnePlus 7 a 7T je katastrofou: Prehrievanie či rýchlejšie vybíjanie zariadení je len začiatok

Proces odomknutia iPhonu takýmto spôsobom trvá trochu dlhšie, je však stále pomerne rýchly a jednoduchý. Určite ide o vďačnejší spôsob odomknutia, než v smartfóne opakovane zadávať zložitejší PIN kód.

Riešenie pre Face ID v nových verziách

Novinka je dostupná v najnovších verziách operačných systémov iOS 14.5 a watchOS 7.4. Zatiaľ sú k dispozícii len beta verzie systémov, funkciu odomykania si tak môže vyskúšať iba malá skupina používateľov.

Nemalo by ale trvať dlho, kým vývojári vydajú stabilné verzie určené pre všetkých používateľov. Odomknutie pomocou Apple Watch je potrebné manuálne zapnúť v nastaveniach zabezpečenia.

Podporované je na všetkých smartfónoch iPhone s technológiou Face ID a hodinkách Apple Watch 3 a novších, spresňuje neowin.net. Funkcia slúži len na odomknutie iPhonu. Platby cez Apple Pay ňou nepotvrdíte.

TIP REDAKCIE
USA rozhodli: Spoločnosť Xiaomi bude odstránená z čiernej listiny

iOS 14.5 beta toho obsahuje viac. V systéme pribudla podpora pre herné ovládače konzol Xbox X a PlayStation 5, 5G pripojenie v režime dual SIM, streamovanie AirPlay 2 a službu Fitness+.

face ID

Pomocou nového nastavenia transparentnosti môžete nainštalovaným aplikáciám rozkázať, aby nesledovali vašu aktivitu v ostatných aplikáciách a na internetových stránkach.

Total
3
Zdieľaní