specialny

Apple prekonal významný míľnik, na svete je aktívna už viac ako 1 miliarda iPhonov

V tomto momente má byť na svete aktívnych až 1,65 miliardy produktov značky Apple.

Apple prekonal ďalší významný míľnik. Spoločnosť sa včera okrem svojich priam vynikajúcich finančných výsledkov za posledný kvartál 2020 podelila aj o celkový počet aktuálne aktívnych zariadení na globálnom trhu. A že je skutočne obrovské.

Ako píše server MacRumors, v tomto momente má byť na svete aktívnych až 1,65 miliardy produktov značky Apple. O radostnú novinku sa pre Reuters podelil samotný CEO spoločnosti, Tim Cook.

Toto číslo reprezentuje všetky produkty, ktoré americký gigant vyrába a ponúka. Tim však prezradil aj to, že drvivá väčšina z neho patrí iPhonom. Konkrétne hovorí o 1 miliarde.

iPhone 12 - Apple
Foto: Apple

Oproti rovnakému obdobiu v minulom roku si teda výrazne polepšil. Čo sa týka produktov všeobecne, výrobca si minulý rok pripisoval 1,5 miliardy aktívnych zariadení. V rámci iPhonov sa toto číslo pohybovalo okolo hranice 900 miliónov. Už vtedy išlo o prekonanie dôležitého míľnika.

TIP REDAKCIE
Google odhalil podrobnosti čipsetu Tensor: S čím presne máme tú česť?

Apple je jedným z lídrov technologického priemyslu. Svojimi smartfónmi, notebookmi, počítačmi, tabletmi, inteligentnými hodinkami či slúchadlami si získal srdcia obrovskej masy užívateľov, čo je hlavný dôvod, prečo sa dnes môže tešiť zo svojho skutočne významného úspechu.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať