AKTUÁLNE: Pošta pristupuje k šialenému kroku

Pošta k zmene pristúpila kvôli vyplácaniu dôchodkov a sociálnych dávok.

Aktuálna pandemická situácia si vyžaduje aj nezvyčajné riešenia. Jedným z nich je určite aj rozhodnutie niektorých pobočiek Pošty otvoriť aj pre tých zákazníkov, ktorí sú pozitívne testovaní na koronavírus. Vyplýva to z informácií Slovenskej pošty poskytnutých pre TECHBYTE.

Pošta má na niekoľkých lokalitách vyhradiť poslednú otváraciu hodinu pre ľudí, ktorí boli pozitívne testovaní na ochorenie COVID-19. „V týchto dňoch prebieha výplata dôchodkov a štátnych hmotných dávok. Keďže pandemická situácia je veľmi vážna, niektoré pošty po dohode so samosprávou a miestnym krízovým štábom pristúpili k mimoriadnemu opatreniu pri vyplácaní štátnych sociálnych dávok,“ povedala vedúca odboru komunikácie a marketingu Jana Lukáčová.

Spoločnosť chce vyjsť v ústrety klientom, ktorí sú pozitívne testovaní a zároveň sú poberateľmi pomoci v hmotnej núdzi a táto dávka je často ich jediným príjmom na zabezpečenie životných potrieb pre celú rodinu.

TIP REDAKCIE
Honor nepoľavuje, nový rad smartfónov môže predstaviť už 1. decembra!
Slovenská pošta
Zamestnanci budú vybavení ochrannými pomôckami. Foto: Slovenská pošta

Pošta vybavila zamestnancov špeciálnymi ochrannými prostriedkami

Zamestnanci pošty sú vybavení špeciálnymi ochrannými prostriedkami (ochranné odevy a všetky ostatné pomôcky) a výplata dávok prebieha bu’d na oddelených miestach, alebo bez prítomnosti iných klientov,“ vysvetľuje Lukáčová.

Klienti musia dodržať všetky protipandemické opatrenia. Pošty sú po odovzdaní dávok vydezinfikované. Na niektorých poštách vyplácali dávky pozitívnym klientom v piatok na konci pracovnej doby, aby cez víkend mohla byť pošta vydezinfikovaná a vyvetraná,“ dodala.

TECHBYTE zisťuje, ktoré pobočky fungujú v takomto režime. Momentálne vďaka serveru DTinfo.sk vieme, že minimálne v Detve ide o dve z nich. Je však viac ako pravdepodobné, že podobnú stratégiu zvolili aj pobočky v ďalších slovenských mestách.

Total
120
Zdieľaní
Total
120
Zdieľať