Potvrdené: Globálna verzia MIUI 12.5 príde 8. februára

Podujatie bude možné sledovať na Facebooku.

Je to potvrdené. Xiaomi 8. februára prostredníctvom livestreamu oficiálne predstaví globálnu verziu svojho rozhrania MIUI 12.5. Podujatie bude možné sledovať na Facebooku, informuje server Gizmochina.

MIUI 12.5 je akýmsi medzistupňom medzi MIUI 12 a MIUI 13, no to rozhodne neznamená, že nemá čo ponúknuť. Nová verzia rozhrania so sebou prináša kopu skvelých funkcií, vylepšení a iných šikovných noviniek, ktoré zaručene ocení každý jeden užívateľ.

To však nie je to jediné, čoho sa počas podujatia môžeme dočkať. Ak si spomínate, Xiaomi koncom decembra predstavilo vôbec prvú vlajkovú loď s čipom Snapdragon 888, model Mi 11. Výrobca však okrem neho ukázal aj MIUI 12.5. Žiaľ, obidva produkty boli predstavené len pre domácu pôdu, resp. Čínu, no bolo nám sľúbené, že časom dorazia aj na globálny trh.

Preto je dosť možné, že práve 8. februára nám bude predstavená nielen globálna verzia MIUI 12.5, ale aj globálna verzia Mi 11. Xiaomi by tak jednoducho len zopakovalo už napísaný scenár. V tomto ohľade však zatiaľ nič nebolo potvrdené.

Vráťme sa späť k predmetu tohto článku. Treba podotknúť, že aj keď bude nová verzia rozhrania predstavená 8. februára, k väčšine užívateľov sa zrejme dostane až neskôr. Šíriť sa bude ako každá iná softvérová aktualizácia, čiže postupne.

TIP REDAKCIE
Britský regulátor rozhodol: Facebooku nariadil, aby predal platformu Giphy

Čo všetko so sebou prináša MIUI 12.5?

MIUI 12.5 so sebou prináša nemálo nových funkcií a vylepšení. Rozhranie oproti predošlej generácii spotrebuje o 35 % menej pamäte a taktiež je o 25 % šetrnejšie k batérii. Okrem toho ponúka modernizované animácie, nové systémové zvuky (napr. pre notifikácie) a aj vylepšenú haptiku pri odomykaní, gestách či bežných dotykoch.

Nová verzia ďalej prichádza s novými MIUI Notes, funkciou MIUI+ na spojenie telefónu s počítačom či vylepšeniami pre ochranu užívateľa.

Tieto a ďalšie vylepšenia sú dostupné v MIUI 12.5 na domácom trhu. Veríme, že všetky z nich (alebo aspoň väčšina) sa v priebehu februára dopracujú aj k nám.

Chcete vedieť, či aj vaše zariadenie získa aktualizáciu na nové rozhranie? Zoznam kompatibilných smartfónov nájdete tu.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať