Samsung má v tomto roku expedovať len 26 miliónov smartfónov Galaxy S21

Juhokórejský gigant nemá veľmi vysoké ciele.

Samsung v polovici januára predstavil najnovšiu sériu vlajkových lodí skladajúcu sa z troch zariadení, a to Galaxy S21, Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra. Smartfóny ponúkajú poriadnu nálož špičkových špecifikácií a nových technológií, vďaka čomu si získali srdcia mnohých zákazníkov.

Ako to však so sériou vidí samotný Samsung? Najnovšie informácie, na ktoré upozornila publikácia Android Authority, naznačujú, že juhokórejský gigant nemá veľmi vysoké ciele. Údajne plánuje tento rok predať len 26 miliónov modelov Galaxy S21. Pochopiteľne, toto číslo sa vzťahuje na celú sériu, nielen na základný model. Zaujímavosťou je, že presne toľko zariadení Samsung expedoval minulý rok pri rade Galaxy S20.

Výrobca nenastavuje svoje ambície príliš vysoko, a to z rozumných dôvodov. Svetom sa stále šíri pandémia koronavírusu, ktorá má negatívny dopad nielen na ekonomiky štátov, ale aj peňaženky či rozpočty domácností a jednotlivcov. A keďže v tomto období mnohí otáčajú každú korunu, je zrejmé, že smartfóny s vysokou cenovkou sa nebudú predávať v takom objeme, ako tomu bolo doposiaľ.

TIP REDAKCIE
SWAN a 4ka spúšťajú pevný 5G internet na doma: Rýchlosť až 250 Mb/s a cena 21 €!

Samsung má najviac expedovať základný Galaxy S21

Najviac sa má tento rok predávať základný model, a teda Galaxy S21. Samsung vraj plánuje expedovať 10 miliónov kusov, resp. 40 % z očakávaného množstva. Druhé miesto si rozdelia zvyšné dva modely, Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra. Každého z nich sa má predať po 8 miliónov kusov, a tak si obidva pripíšu 30-percentný podiel. Očakávania v rámci najvýkonnejšieho modelu sú v porovnaní s minulým rokom o poznanie vyššie, nakoľko vraj vtedy výrazne podcenil dopyt po S20 Ultra.

Aktuálne žijeme v období, kedy si nemôžeme byť ničím 100-percentne istí. Samsung to vie, preto svoje očakávania nenastavuje príliš vysoko. Každopádne, budeme mu držať palce, aby uvedené čísla nielen dosiahol, ale aj prekonal.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať