Bill Gates dostal vakcínu na koronavírus: Opísal, ako sa po nej cíti

Bill Gates je jedným z najprominentnejších podporovateľov očkovania na svete.

Bill Gates je jedným z najprominentnejších podporovateľov očkovania na svete. Sám sa dlhé roky snaží očkovanie na rôzne choroby dostať k čo najväčšiemu počtu ľudí, hlavne v chudobnejších krajinách.

Spoluzakladateľ Microsoftu tento týždeň okúsil, aké to je dostať vakcínu na koronavírus. Dostal prvú dávku.

Na Twitter v piatok ráno nahral fotku ako sedí v rúšku a s vyhrnutým rukávom čakajúc na prvú dávku očkovacej látky. V príspevku napísal, že má 65 rokov, a tak sa dostal na rad. „Tento týždeň som dostal prvú dávku vakcíny a cítim sa skvelo,“ napísal. „Ďakujem všetkým vedcom, účastníkom testovania, úradom a zdravotníkom v prvej línii, ktorí nás dostali do tohto bodu,“ dodal.

Gates pred podobnou epidemickou situáciou varoval ešte pred niekoľkými rokmi. Minulý rok sa snažil čo najviac ľudí presvedčiť, aby si dávali pozor a vysvetľoval aké preventívne opatrenia, by mali zaviesť.

Bill Gates terčom konšpirátorov

Okolo Billa Gates a jeho ženy Melindy sa na sociálnych sieťach rozpútala vlna dezinformácií o Gatesovom údajnom zapojení v samotnom víruse. Podporovali ju konšpirátori, ktorých máme dosť aj na Slovensku. Melinda Gates pre The New York Times uviedla, že skutočnosť, že ona a jej manžel boli terčom, poukazuje na strach ľudí. Trumpova administratíva podľa nej nepomohla pri politizácii vývoja vakcín.

Jedna z tých šialenejších teórií hovorila o tom ako Gates pomáha vyvíjať vakcínu, do ktorej vkladá mikročipy určené pre všetkých tých, ktorí sa nechajú zaočkovať. Túto konšpiráciu sme zachytili aj na Slovensku, kde sa stala veľmi obľúbeným argumentom voči vakcinácii.

Bill Gates je otvorení spolupráci s novou administráciou pod vedením prezidenta Joea Bidena. Spolupracovať nechce len pri riešení koronakrízy, ale aj pri ďalších náročných situáciách.